9.2.2019

Príprava: Ružomberok v generálke prehral s Třincom + FOTO

V sobotu 9. februára 2019 odohral Ružomberok domácu generálku pred jarnou časťou Fortuna ligy s účastníkom českej druhej najvyššej súťaže FK Fotbal Třinec.
0:1 (0:0)
MFK Ružomberok vs FK Fotbal Třinec

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak (73. Urdinov), J. Maslo, Qose, Gal Andrezly (75. V. Jedinák), Takáč (73. Mustedanagić), Twardzik, Kochan (73. Brenkus), Tandir (75. Gerec), Čurma, Kostadinov (63. Kmeť)

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Nazareno, Arroyo, Ilko, Vaněk, Janoščín, Janošík, Bedecs, Šula, Buchvaldek, Omasta Náhradníci: Bárta – Klec, Samiec, Hapal, Weber, Reintam, Schwendt, Cienciala, Dedič

Gól: 89. Klec

Rozhodovali: Rojček - Považan, Vrtich

Diváci: 350

Prvú šancu si v 5. minúte vypracovali Liptáci, keď po rohovom kope Adamuška chytil Tandirovu hlavičku. Po štyroch minútach Kostadinov vypálil spoza šestnástky a jeho zblokovaný pokus zastavilo brvno. V 12. minúte Tandir vyslal krížny pokus, ktorý zapadol tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Na druhej strane v 27. minúte pohrozil Omasta, keď jeho strelu spoza veľkého vápna vyrazil Macík na roh. Po šiestich minútach to skúsil spoza pokutového územia aj domáci Twardzik, lenže tesne minul horný roh. V 41. minúte znova dali o sebe vedieť hostia a Maslo zblokoval ich loptu tesne vedľa brány na rohový kop. V samom závere získal Ružomberok priamy kop z výhodnej pozície, ale Twardzik zakončil vedľa brány.

V 49. minúte vystrelil Tandir a jeho pokus vyrazil nohou Bárta. Po troch minútach išiel do krátkeho samostatného úniku Gal Andrezly, no namieril len do brankára. V 55. minúte Qose preveril Bártu, ktorý bez problémov chytil jeho pozdrav spoza šestnástky. V zápätí sa na druhej strane dostával do šance Omasta, ale Macík dobre načasoval vybehnutie a pripravil ho o loptu. V 60. minúte Weber výborne našiel Dediča, ktorý v dobrej šanci tesne minul horný roh ružomberskej svätyne. Krátko na to odpovedal Kostadinov strelou v páde zo šestnástich metrov. Toto zakončenie vyrazil Bárta. V 70. minúte mal Dedič ďalšiu príležitosť na otvorenie skóre, lenže namieril do žrde. V zápätí na opačnej strane Tandir prekopol bránu. V 80. minúte Jedinák strieľal k bližšej žrdi a Bárta vyrazil jeho pokus. Po piatich minútach Twardzik pri šanci hostí nebezpečne odvrátil loptu na rohový kop. V 89. minúte Klec hlavou rozhodol o tom, že náš tím v generálke prehral 0:1.