20.3.2021

Ruža doma zvíťazila nad Michalovcami + FOTO, VIDEO

V sobotu 20. marca 2021 odohral Ružomberok domáci zápas druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Michalovcami.
2:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Červeň – Čurma, Maslo (C), Kojnok (72. Filinský) – Gerec, Múdry (69. Kochan), Zsigmund, Mojžiš – Brenkus (88. Luterán) – Regáli (88. Boďa), Kružliak (69. Kubík)

MFK Zemplín Michalovce: Marković – Siopis (73. Sharani), Soler (C), Vaško, Vojtko – Bednár, Adekuoroye (87. Neofytidis) – Phillips (87. Žofčák), Oshima, Popovits (64. Magda) – Tandir (87. Trusa)

Góly: 63. Gerec, 78. Kubík

Žlté karty: 42. Múdry, 52. Kojnok, 53. Kružliak, 54. Brenkus, 74. Zsigmund – 15. Soler

Červená karta: 50. Soler (po druhej žltej)

Rozhodovali: Prešinský – Košecký, Galo

Prvý polčas bol v znamení obojstranne opatrného futbalu bez zaujímavejších momentov na jednej či druhej strane. Viac z hry mali hostia z Michaloviec, lenže nepodarilo sa im dostať do čistejšej gólovej príležitosti.

Krátko po zmene strán Tandir rozvlnil sieť, ale jeho presnému zásahu predchádzal nedovolený zákrok v súboji s brankárom Červeňom a tak gól neplatil. V 50. minúte Soler fauloval prenikajúceho Brenkusa, za čo videl po druhej žltej červenú kartu a zároveň nasledoval priamy kop. Maslovu strelu z tejto štandardnej situácie zblokovala defenzíva hostí a následné Brenkusove zakončenie spoza veľkého vápna tesne minulo vzdialenejšiu žrď. V 63. minúte Regáli potiahol domáci útok a prihral Gerecovi, ktorý strelou popri brankárovi poslal Ružu do vedenia 1:0. Po pätnástich minútach predviedol Regáli ďalšiu peknú prihrávku. Tentokrát našiel Kubíka a ten pohotovo otvoril svoj gólový účet vo Fortuna lige – 2:0. V 85. minúte Gerec prihral do šestnástky Brenkusovi, ale jeho strelu vyrazil Marković.

Stretnutie sa skončilo víťazstvom Ružomberka 2:0, vďaka čomu si Liptáci do tabuľky pripísali veľmi dôležité tri body.

Ohlasy trénerov

Marek Sapara (asistent trénera Ružomberka): „Bude sa mi to hodnotiť lepšie ako trénerovi súpera. Samozrejme si ale musíme uvedomiť jednu vec, že tréner súpera mal vo všetkom pravdu. My sme na tom boli prvý polčas veľmi zle. Všetko čo sme si prichystali s tým, že sme chceli byť trochu prekvapiví, že sme trošku išli do zmeny systému, nám nevychádzalo. Michalovce boli aktívnejšie, boli sebavedomejšie a to je celý ten problém v čom sa pohybujeme posledné týždne. Málo hráčov si dovolilo ísť nad rámec svojej kľudnej zóny. Bohužiaľ prvý polčas bol taký, že sme museli trošku zvýšiť hlas v kabíne, aby si začali veriť. Pretože napriek tomu, že sme hrali zle, tak sme boli vzadu pevní a nepúšťali sme Michalovce do vyložených šancí. Druhý polčas sme začali aktívnejšie a z toho pramenila aj červená karta, že sme si trošku dovolili, že sme boli trošku odvážnejší, že konečne prišli nejaké nábehy, nejaká aktivita našich hráčov. Potom sa nám začalo hrať lepšie. Bolo nás o jedného viac, chalani si dovolili viac, boli sebavedomejší, začali nám vychádzať veci, ktoré nám nevychádzali v prvom polčase. Som za to veľmi rád, pretože sme sa trápili dosť dlho. Nevychádzalo nám to na víťazstvo. Tento týždeň bol katastrofálny. Zase som bol bez Jana. Takže pre mňa ako neskúseného trénera to bolo veľmi ťažké. Našťastie sme ten zápas zvládli a som veľmi rád. Za druhý polčas som fakt hrdý na chlapcov ako sa zdvihli.“

Jozef Majoroš (tréner Michaloviec): „Bol to pre nás smolný zápas. Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany dobrý. Ružomberok sme držali na dištanc. Hru sme mali pod kontrolou. Škoda, že v ofenzíve sme boli málo aktívni a agresívni. Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany dobrý. Zápas ovplyvnila červená karta. Štyridsať minút sme hrali o jedného menej a bohužiaľ opäť nás zrazili lacné góly po školáckych chybách. V defenzíve sme neboli dôrazní. Preto sme ten zápas dnes prehrali.“