Ruža v Senici trikrát skórovala a vezie si domov víťazstvo + VIDEO

Ružomberok sa v 13. kole Fortuna ligy predstavil v Senici.

FK Senica: Plach – Podhorin, Otrísal, Duga, Richtárech (70. Kováč) – Sarpei, Krč (79. Smékal) - Medvedev, Rigo, Šefčík - Vaščák (74. Romulo)

MFK Ružomberok: Krajčirík – D. Kružliak, P. Maslo, J. Maslo – Qose - Daniel, Takáč (46. Sapara), Gal Andrezly (89. Mário Almaský), Pikk - Haskič, Kunca (46. Kostadinov)

Góly: 67. Haskič, 69. Kostadinov, 75. Daniel

Žlté karty: 25. Krč, 67. Vaščák – 71. D. Kružliak

Rozhodovali: Kráľovič – Bobko, Hrmo

Diváci: 412

Už v 2. minúte pohrozila Senica, keď musel Krajčírik vyrážať na roh Sarpeiove zakončenie spoza šestnástky. Po šiestich minútach sa Daniel preštrikoval do domáceho pokutového územia a vystrelil na stred brány, kde bol pripravený Plach. V 11. minúte získali Záhoráci priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti a Šefčíkovu priamu strelu zastavila žrď. Domáci celok bol v nasledujúcich momentoch aktívny, ale Liptáci pozorne bránili. V 26. minúte poslal Takáč dlhý center na Jána Masla a ten hlavičkoval tesne vedľa. Po dvoch minútach mohol Kunca potrestať zaváhanie súperovej defenzívy, lenže v črtajúcom sa samostatnom úniku si priveľmi predkopol loptu. V 30. minúte to skúsil z hranice veľkého vápna Gal Andrezly, no domáci gólman bol pozorný. Po dvanástich minútach Peter Maslo zatočil loptu zo šestnástich metrov tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V samom závere úvodného dejstva ešte pohrozila Senica, kedy Podhorín hlavičkoval po rohovom kope tesne vedľa.

Pred začiatkom druhého dejstva spravil Norbert Hrnčár dve zmeny v zostave. Do súboja už nezasiahli Takáč a Kunca, miesto nich hrali Sapara a Kostadinov. V 47. minúte tiesnený Haskić nahral dozadu na Kostadinova, ktorého strelu stlmila obrana a Plach nemal problém. Po chvíli vystrelil Daniel tesne nad. V 58. minúte Sarpei tesne minul horný roh ružomberskej svätyne. O deväť minút neskôr zahrával Sapara priamy kop, poslal center na Gal Andrezlyho, ktorý na vzdialenejšej žrdi našiel Haskića a ten otvoril skóre – 0:1. Zo strany hostí to bol ešte len začiatok. Už po dvoch minútach sa gólovo presadil Kostadinov – 0:2. V 74. minúte Plach vyrazil loptu pred nabiehajúcim Haskićom, Kostadinov ju následne vrátil „do ohňa“ a Haskić hlavičkoval tesne vedľa. Po minúte to už Daniel po prihrávke Saparu zobral na seba a z hranice veľkého vápna prekonal brankára – 0:3. V 78. minúte sa dostal k strele domáci Krč a Krajčírik vyrazil jeho pokus na roh, po ktorom na bližšej žrdi nebezpečne hlavičkoval tiesnený Sarpei a ružomberský gólman vyrazil loptu na ďalší rohový kop. Zakončujúci Sarpei sa v tejto situácii navyše zranil a keďže Seničania už vyčerpali všetky striedania, museli dohrávať desiati. V 85. minúte Liptáci zblokovali Romulove zakončenie na rohový kop. Po minúte Ružomberčania štvrtýkrát v stretnutí rozvlnili sieť, lenže gól neplatil pre ofsajd. Hostí to už však nemuselo mrzieť a vďaka víťazstvu 3:0 si domov odviezli cenné tri body.