6.3.2021

Ruža v krajskom derby prehrala so Žilinou + VIDEO

V sobotu 6. marca 2021 odohral Ružomberok posledné kolo základnej časti Fortuna ligy na žilinskom štadióne.
3:2 (3:1)
Štadión MŠK Žilina
22. kolo, 14:30
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (69. Sluka) – Bichakhchyan (69. Bernát), Myslovič, Gono – Rusnák (76. Goljan), Kurminowski (80. Jibril), Ďuriš (76. Kaprálik)

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Mrva, Mojžiš – Kojnok (64. Maslo), Filinský, Zsigmund (82. Luterán), Madleňák – Kružliak, Gerec (80. Boďa), Brenkus (64. Múdry)

Góly: 6. Rusnák, 11. Myslovič, 43. Ďuriš – 12. Kružliak, 90.+4 Boďa (z 11m)

Žlté karty: 90.+3 Myslovič – 83. Boďa

Rozhodovali: Ziemba – Jekkel, Roszbeck

Lepší vstup do stretnutia mali domáci futbalisti. Brankár Krajčírik musel zasahovať už v úvodnej minúte, kedy chytil strelu Bichakhchyana. V 6. minúte sa pred ružomberským gólmanom nemýlil Rusnák a poslal Žilinu do vedenia 1:0. Po piatich minútach Krajčírik vyrazil nebezpečné zakončenie Ďuriša. Krátko na to ho strelou z hranice šestnástky prekonal Myslovič – 2:0. V 12. minúte sa prihlásili o slovo hostia, keď Kružliak zúročil Brenkusovu prihrávku na svoj prvý presný zásah vo Fortuna lige – 2:1. Liptáci po tomto momente ožili a po rohovom kope domáceho gólmana prekvapila Mojžišova hlavička, ktorú napokon na dvakrát zneškodnil. Postupom času Šošoni opäť zavelili do útoku. V 22. minúte Myslovič namieril do žrde. O šesť minút neskôr Ďurišovu strelu zastavila žrď, Kurminowského dorážku vyrazil Krajčírik na rohový kop, po ktorom Kurminowski vo výbornej pozícii hlavičkoval mimo brány. V 43. minúte boli domáci hráči odmenení za svoju ofenzívnu aktivitu. Anang poslal loptu z pravého krídla k vzdialenejšej žrdi, kde našiel Ďuriša a ten pohotovo zvýšil na 3:1.

V 51. minúte Krajčírik zneškodnil Kurminowského strelu. Po štyroch minútach Madleňák našiel centrom Kojnoka a jeho hlavičku smerujúcu pod brvno chytil Petráš. Krátko na to bol domáci gólman na mieste aj pri Brenkusovom pokuse z väčšej vzdialenosti. V 64. minúte Brenkus našiel dlhým centrom Madleňáka a jeho strelu chytil Petráš. Vzápätí na opačnej strane predviedol Krajčírik pekný zákrok, keď vyrazil z horného rohu Ďurišovu strelu spoza šestnástky. V 68. minúte ružomberský brankár chytil aj zakončenie Bichakhchyana. Domáci hráči preverili gólmana hostí aj o jedenásť minút neskôr, kedy Krajčírik vyrazil ďalšiu nebezpečnú strelu. V nadstavenom čase najskôr domáci Gono spoza veľkého vápna tesne minul bránu. Po chvíli Myslovič fauloval v žilinskej šestnástke Madleňáka a Ružomberok získal pokutový kop. Z bieleho bodu bez problémov skóroval Boďa, pre ktorého to bol taktiež prvý gól vo Fortuna lige – 3:2. Gólová situácia zo záveru nadstaveného času dala bodku za stretnutím a Ružomberok prehral v Žiline 2:3.

Ruža sa po základnej časti umiestnila na siedmej pozícii a tak bude účinkovať v nadstavbovej skupine o udržanie. So ziskom 23 bodov má o bod viac ako ôsma Nitra, deviate Michalovce a desiata Sereď, o dva body viac ako jedenásta Senica a od posledného Pohronia ju delí jediné víťazstvo. Ružomberčania začnú nadstavbovú časť budúci víkend vonkajším duelom so Sereďou.