8.8.2020

Ruža získala bod vďaka dvom gólom zo záveru + FOTO, VIDEO

V sobotu 8. augusta 2020 vstúpil Ružomberok do nového ročníka Fortuna ligy domácim súbojom s Trenčínom.
2:2 (0:2)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
1. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kojnok (60. Brenkus), Kostadinov (81. Mrva), Múdry (81. Zsigmund), Takáč (46. Kochan), Ďungel – Regáli (77. Kružliak), Gerec

AS Trenčín: Bergsen – Yem, Križan, Kapuadi, Pirinen – Roguljić (74. Čataković), El Mahdioui, Corryn (65. Kadák) – Azango, Ikoba (74. Šulek), Ghali (55. Bukari)

Góly: 86. Maslo (z 11m), 90.+3 Brenkus – 6. a 33. Ikoba

Žlté karty: 53. Gerec, 59. Kojnok, 72. Kochan, 81. Kostadinov, 89. Mojžiš – 15. Yem, 37. Ikoba, 50. Kapuadi, 51. Križan

Červená karta: 67. Kapuadi (po druhej žltej)

Rozhodovali: Micheľ – Ádám, Straka

Diváci: 1232

Úvod stretnutia lepšie zvládli hostia, keď už v 6. minúte po priamom kope loptu hlavou poslal do siete Ikoba – 0:1. Vzápätí mal Gerec na kopačke vyrovnanie, lenže jeho strelu z uhla vyrazil Bergsen. V 32. minúte Kostadinov rozvlnil sieť po peknej Regáliho prihrávke, no na prekvapenie tribún bol miesto gólu odpískaný ofsajd. Vzápätí na opačnej strane Ghali našiel pred bránou Ikobu a ten pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí – 0:2. Po troch minútach predviedol Regáli nádejnú individuálnu akciu, lenže jeho strelu spoza obrancu zblokovala defenzíva hostí na rohový kop. V 41. minúte aktívny Ikoba prihral Azangovi, ktorého nebezpečné zakončenie vyrazil Macík.

V 58. minúte Gerec usmernil do brány Regáliho strelu, lenže gól neplatil pre tesný ofsajd. Snaha celého mužstva a najmä aktívneho Regáliho pokračovala ďalej. Po troch minútach vyzval Ďungela k strele z hranice veľkého vápna, ten však vystrelil nad brvno. V 67. minúte dostal hráč hostí Kapuadi druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu. Liptáci boli naďalej aktívni, zatiaľ čo v početnej nevýhode hrajúci Trenčania pozorne bránili a snažili sa o nebezpečné protiútoky. Najnebezpečnejší sa im podaril zrealizovať v 78. minúte, kedy sa Kadák rútil sám na bránu, lenže Macík vyrazil jeho strelu. O sedem minút neskôr bol v šestnástke faulovaný Kružliak a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Maslo – 1:2. Ružomberčania vycítili šancu na vyrovnanie, zavreli svojho súpera v jeho šestnástke sa snažili sa dotlačiť loptu do siete. To sa im napokon podarilo na konci tretej zo štyroch nadstavených minút, kedy Brenkus vyrovnal na konečných 2:2 a obidva tímy si po úvodnom kole pripísali do tabuľky po jednom bode. Pochvalu si opäť zaslúži fanklub Concordia 1906, ktorý vytrvalo povzbudzoval aj za nepriaznivého stavu

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „V prvom rade chcem privítať trénera hostí na Slovensku a popriať mu veľa šťastia pri mužstve Trenčína. Myslím, že ružomberský aj trenčiansky divák môže byť spokojný, lebo bol to z obidvoch strán kvalitný zápas. V mojich očiach sme podali vynikajúci výkon. Počas celého zápasu sme súpera z Trenčína tlačili a nepúšťali sme ho do tlaku, ale jeho kvalita sa prejavila vpredu, keď sa ujal vedenia 2:0. Nás to však nezlomilo. Stále sme sa snažili niečo spraviť s tým zápasom. Pokúšali sme šťastie. Opäť sme doplácali na tú našu slabinu, o ktorej všetci vieme, ale nebudem to spomínať, lebo ma to nebaví a ani chlapcov to už nebaví počúvať. Nakoniec sme sa presadili dvomi gólmi v závere a napokon sme spokojní s bodom, lebo vyrovnanie prišlo v poslednej minúte. Myslím si, že za predvedený výkon sme si dnes zaslúžili vyhrať, ale to je od trénera zvláštne konštatovanie, lebo vyhrať si zaslúži také mužstvo, ktoré dáva góly a my sme dali taký istý počet gólov ako súper, takže my berieme bod, súper spomenul, že tiež, tak zrejme je to zaslúžená remíza. “

Stijn Vreven (tréner Trenčína): „Samozrejme sme sklamaní. Viedli sme 2:0, myslím si však, že bod je spravodlivý. Súper bol lepší na lopte, bol lepší v hre. My sme síce dali dva góly a viedli sme, ale tie prišli z našej kvality. Do zápasu prehovorila hlúpa karta. V tomto prípade toto nie je o veku, hoci Steve Kapuadi je mladý hráč, je už dospelý a potrebuje byť zodpovedný v takýchto momentoch. Následne sme po vylúčení súpera nepustili do šancí. Mali sme protiútok na strelenie tretieho gólu, v ktorom sme neuspeli. Pred penaltou však prišli hlúpe chyby. Pri vyrovnávajúcom góle sme boli iba deviati na ihrisku, keď okrem vylúčeného hráča bol ešte Pirinen za čiarou. Bod berieme. Bol to dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý je dlho spolu a bol to taktiež dobrý zápas pre ponaučenie pre naše mladé mužstvo.“