27.2.2021

Ružomberok doma prehral so Senicou + VIDEO

V sobotu 27. februára 2021 odohral Ružomberok domáci zápas 21. kola Fortuna ligy so Senicou.
2:3 (1:2)
Štadión pod Čebraťom
21. kolo, 14:00
MFK Ružomberok vs FK Senica

MFK Ružomberok: Krajčirík – Mrva, Maslo, Mojžiš – Ďungel (46. Čurma), Zsigmund, Múdry (46. Gerec), Madleňák – Kostadinov, Brenkus (78. Boďa) – Regáli

FK Senica: Fryšták – Kopečný, Carrillo, Asanović, Šimčák – Addo (46. Gallovič), Gamboš – Košťál (66. Totka), Piroska (89. Duda), Turčák (61. Majdan) – Malec

Góly: 44. Kostadinov, 73. Regáli – 19. Košťál, 40. Turčák, 69. Piroska

Žlté karty: 56. Regáli, 83. Zsigmund – 77. Gallovič, 81. Kopečný, 87. Asanović

Červená karta: 75. Regáli (po druhej žltej)

Rozhodovali: Glova – Kováč, Košecký

V 10. minúte získali Liptáci priamy kop. Maslo sa rozhodol pre priame ohrozenie brány. Jeho loptu vyrazil Fryšták a defenzíva hostí zblokovala ružomberské dorážky. Po troch minútach Ďungel hľadal centrom z pravej strany pred bránou Regáliho. Center vyrazil Fryšták mimo veľkého vápna, kam si nabehol Kostadinov a jeho strelu zblokoval obranca na rohový kop. V 15. minúte našiel Ďungel ďalšou zaujímavou loptou z pravého krídla Madleňáka, ktorý vystrelil z vnútra šestnástky, lenže spoza Carrillu minul bránu. O štyri minúty neskôr udreli hostia. Gamboš prihral Košťálovi a ten sa pred Krajčírikom nemýlil – 0:1. V 40. minúte našiel Košťál pred bránou Turčáka, ktorý pohotovo prestrelil Mojžiša aj Krajčírika – 0:2. Po štyroch minútach Kostadinov prečítal prihrávku senických obrancov, pripravil ich o loptu a následne prekonal Fryštáka – 1:2.

V 55. minúte Čurma vyslal center na Madleňáka, ten však minul bránu. Po troch minútach Brenkus namieril spoza veľkého vápna tesne vedľa. V 69. minúte prišla ďalšia rana pre domácich, kedy dostatočne razantne neodvrátili loptu spred svojej brány, za čo ich potrestal gólom Piroska – 1:3. O tri minúty neskôr sa snažil Kostadinov presadiť cez senických obrancov. Cez nich síce neprešiel, ale lopta sa odrazila od Carrillu pred Regáliho a ružomberský útočník peknou krížnou strelou rozvlnil sieť – 2:3. Krátko na to sa Regáli dožadoval pokutového kopu po kontakte so Šimčákom, za čo videl druhú žltú a zákonite aj červenú kartu. Liptáci hrajúci v početnej nevýhode o jedného hráča sa naďalej snažili o vyrovnanie. V 87. minúte bol Gerec faulovaný na hranici veľkého vápna. Nasledoval priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, lenže Kostadinov minul horný roh brány Záhorákov. V nadstavenom čase Madleňákova strela spoza veľkého vápna tesne minula brvno. Na výsledku sa tak už nič nezmenilo a Ružomberok doma prehral so Senicou 2:3.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnešný zápas presne ukázal to, čo je veľmi potrebné pre naše mužstvo. Keď strelí gól, tak je úplne iné, ako keď sa trápi kým ho strelí. Dnes to bolo podobné. V úvode sme si v mojich očiach vypracovali dve, možno až tri situácie, ktoré sa mohli premeniť a mohli sme sa dostať do vedenia. Ale naopak, lepšie to zvládol súper. Ujal sa vedenia 2:0. V závere polčasu sme znížili na 1:2, čo nás trošku postavilo na nohy. V druhom polčase sme chceli otočiť zápas. Všetko sa vyvíjalo v náš prospech, ale v momente, kedy som si myslel, že sa ide zápas zlomiť dal súper na 1:3, do toho prišiel náš gól na 2:3, vylúčenie nášho hráča. Bolo nás o jedného menej. Napriek tomu sme sa stále snažili. Boli sme nebezpeční pred súperovou bránou, ale napriek enormnej snahe, ktorú chlapci vyvinuli, sa nám nepodarilo ten zápas zvrátiť.“

Karol Praženica (tréner Senice): „S dnešným výsledkom sme samozrejme spokojní. Dopadlo to pre nás najlepšie ako mohlo. V tej situácii, v ktorej sme boli pred zápasom je to veľká pomoc z psychologického hľadiska. Dúfam, že v ďalších zápasoch sa nám bude výsledkovo dariť podobne ako dnes. Čo sa týka zápasu, vedeli sme, že domáci majú mužstvo, ktoré je veľmi nebezpečné v rýchlom prechode do útoku. Snažili sme sa im to znepríjemniť čo najviac, hlavne z hľadiska výstavby útoku alebo dotvárania hry. Aby boli hráči pod tlakom. Aby to nemohli dať tak ideálne do nábehov. Z časti sa nám to darilo. Boli tam aj nejaké chyby, ale hovorím, v tej situácii, v ktorej sme sem prišli ťažko povedať koľko je tých vecí psychického rázu, koľko kvalitatívneho. To, čo sme chceli sa nám podarilo. Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo vyhrať.“