7.11.2020

Ružomberok prehral s Trnavou + VIDEO

V sobotu 7. novembra 2020 odohral Ružomberok domáci zápas trinásteho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
0:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
13. kolo, 17:00
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan, Mojžiš (80. Bobček) – Kostadinov (68. Ďungel), Regáli, Gerec (68. Almási)

FC Spartak Trnava: Rusov – Izuchukwu, Tumma, Grič – Turňa, Saymon (79. Kolesár), Savvidis, Miković, Tsaousis (46. Yao) – Vlasko (73. Bukata), Olejník (46. Bamidele Isa)

Gól: 63. Bamidele Isa

Žlté karty: 41. Maslo, 68. Regáli – 88. Grič, 90.+1 Bamidele Isa, 90.+6 Kolesár

Rozhodovali: Kružliak – Ferenc, Galo

V 9. minúte získali hostia rohový kop a po Vlaskovom centri Savvidis hlavičkoval do brvna. Po trinástich minútach na opačnej strane zahrával rohový kop Kostadinov. Jeho center predĺžil Gerec na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ tiesnený Čurma hlavičkoval tesne vedľa brány. V 29. minúte Grič z vnútra veľkého vápna vystrelil nad brvno. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva Macík chytil nebezpečnú hlavičku, ktorú vyslal na bránu Izuchukwu.

V 59. minúte Kostadinov spoza šestnástky minul trnavskú svätyňu. Po troch minútach prišiel na rad rohový kop Kostadinova. Ten našiel Mrvu a jeho nebezpečná hlavička sa zrejme obtrela o Rusovove rukavice. Ružomberčania sa dožadovali rohového kopu, nasledoval však odkop od brány a z rýchleho protiútoku otvoril skóre Bamidele Isa – 0:1. V 75. minúte Regáli veľmi pekne preniesol hru z ľavej strany na pravú, kde našiel Ďungela, ten však krížnou strelou namieril tesne vedľa. Po štyroch minútach Yaovu strelu zastavila žrď. V 87. minúte trnavskí obrancovia zblokovali strely Bobčeka a Ďungela. Liptáci sa naďalej snažili o vyrovnanie, hostia pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Jeden z nich prišiel v tretej nadstavenej minúte, kedy sa Spartak dostal do prečíslenia štyroch na jedného, lenže Yao nevolil prihrávku pred opustenú časť brány a sám vystrelil mimo troch žrdí. Ružomberčania mohli po chvíli potrestať nevyužitú šancu hostí vyrovnávajúcim gólom, lenže Maslovu tvrdú strelu po Ďungelovej prihrávke vyrazil Rusov a Ruža doma prehrala s Trnavou 0:1.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Presne ako povedal kolega Noro, obidve mužstvá dostali minulý týždeň facku. Lepšie zareagovala Trnava, ktorá mala emócií a chuti trošku viac ako my. V prvom polčase sme sa nevedeli dostať do hry. Nevedeli sme si vytvoriť šance. Dá sa povedať, že prvý polčas bol vyrovnaný. Druhý polčas sme začali trochu lepšie. Rozbiehali sme sa zase ako vždy, ale potom nás pribrzdila gólová situácia, ktorá bola veľmi sporná. Od tohto momentu už mal súper veľa šancí, lebo my sme hrali vabank a veľa toho zahodil. To je pravda. My sme si napriek veľkej snahe v závere zápasu vytvorili veľmi málo šancí, len jednu. Tým pádom sme neskórovali a nezvrátili sme zápas ako sa nám to už párkrát podarilo. Tým pádom je to zaslúžené víťazstvo Trnavy.“

Norbert Hrnčár (tréner Trnavy): „Som veľmi rád, že sme do tohto zápasu vložili obrovskú energiu, emóciu a potom prišla aj kvalita. Myslím si, že toto boli hlavné atribúty nášho výkonu a nášho víťazstva. Celý týždeň po prehre s Michalovcami sme pracovali na tom, aby sme vyšli s jasnou predstavou, s jasným konceptom a hlavne s túžbou po víťazstve. To bola prvá veta, ktorú som povedal, že do Ružomberka musíme ísť vyhrať. Som rád, že mužstvo tak pracovalo celý týždeň a aj počas zápasu potvrdilo, že je tam veľká energia a tímovosť. Mrzia ma akurát situácie v druhom polčase, keď sme mali obrovské šance, obrovské prečíslenia, ale nedotiahli to do výraznejšieho gólového rozdielu. Domácich sme pustili možno k jednej šanci, tú brankár perfektne vyriešil. Z tohto pohľadu vidím naše víťazstvo ako tvrdo odrobené, oddreté, ale zaslúžené.“