3.4.2021

Ružomberok prehral v Nitre + VIDEO

V sobotu 3. apríla 2021 odohral Ružomberok tretie kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácou Nitrou.
1:0 (0:0)
FC Nitra, a. s.
Nadstavba, 17:00
FC Nitra vs MFK Ružomberok

FC Nitra: Šípoš - Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi - Regäsel (77. Chríbik), Mustafič - Šefčík (88. Kurt), Jendrišek (77. Kindsvater), Chobot (72. Tancík) - Franko

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mrva - Ďungel (57. Gerec), Kostadinov (57. Takáč), Čurma, Brenkus (85. Boďa), Madleňák (85. Múdry) - Regáli, Kružliak (74. Kubík)

Gól: 73. Kolčák

Žlté karty: 32. Čurma, 81. Kochan

Červená karta: 90.+3 Kochan (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dohál - Somoláni, Weiss

V 4. minúte to skúsil z uhla prenikajúci Regáli, ale nie veľmi razantný pokus bez problémov chytil Šípoš. Po troch minútach sa Šefčík snažil prelobovať Krajčírika, ale lopta tečovaná Madleňákom tesne minula brvno. Nasledoval rohový kop a po ňom zakončenie Mustafića z väčšej vzdialenosti, ktoré kryl ružomberský gólman. V 9. minúte Šefčík výborne prihral z pravého krídla do veľkého vápna, odkiaľ Jendrišek namieril mimo troch žrdí. Po štyroch minútach vystrelil Kružliak spoza šestnástky nad brvno. V 18. minúte to skúsil z podobnej situácie aj Brenkus, lenže tiež mieril nad. Po dvoch minútach získali futbalisti spod Zobora pokutový kop, keď Čurma fauloval v šestnástke prenikajúceho Chobota, ale Krajčírik vyrazil Jendriškovu strelu z bieleho bodu na rohový kop. V 24. minúte Kochanov pokus spoza veľkého vápna chytil Šípoš. Po piatich minútach Madleňák našiel centrom pred bránou Kostadinova, ktorého málo razantné zakončenie k žrdi stihol chytiť Šípoš. V 32. minúte Regäsel poslal center do veľkého vápna hostí a Franko hlavičkoval tesne vedľa. Ten istý hráč hlavičkoval aj o dve minúty neskôr, lenže znova tesne minul bránu. Na konci prvého polčasu Jendrišek prenikol do šestnástky, no jeho zakončenie z uhla zblokoval Čurma na rohový kop.

V 50. minúte Šefčíkov center napokon skončil až pri Jendriškovi a ten zblízka prehlavičkoval bránu. Po piatich minútach aktívny Jendrišek už prekonal Krajčírika, ale loptu odvrátil Mrva. V 67. minúte Takáč z hranice veľkého vápna tesne minul bránu. Po šiestich minútach zahrávali Nitrania rohový kop a Šefčíkov center poslal do siete Kolčák – 1:0. V 83. minúte po rohovom kope nebezpečne vystrelil na bránu Tancík a Krajčírik vyrazil strelu smerujúcu k žrdi. Po štyroch minútach Takáč zahral priamy kop zakončením smerujúcim do vzdialenejšieho horného rohu nitrianskej svätyne, odkiaľ Šípoš stihol vyraziť loptu. V nadstavenom čase ešte videl druhú žltú a následne aj červenú kartu Kochan. Liptáci tak dohrávali posledné sekundy stretnutia v početnej nevýhode a podľahli svojmu súperovi 0:1.