20.2.2021

Ružomberok prehral v Zlatých Moravciach + VIDEO

V sobotu 20. februára 2021 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach duel dvadsiateho kola Fortuna ligy s domácim ViOnom.
3:1 (2:0)
FC ViOn Zlaté Moravce, a. s.
20. kolo, 14:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Chovan – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Hrnčár (90.+1 Haspra), Grozdanovski, Duga, Kovaľ (88. Kyziridis) – Ďubek (76. Pintér) – Balaj

MFK Ružomberok: Krajčirík – Mrva, Maslo, Mojžiš – Kojnok (46. Ďungel), Múdry (61. Gerec), Zsigmund, Madleňák – Kostadinov, Brenkus (72. Kubík) – Regáli (84. Boďa)

Góly: 30. Menich, 32. a 73. Kovaľ - 72. Ďungel

Žlté karty: 39. Čögley - 21. Kostadinov, 44. Kojnok

Rozhodovali: Gemzický - Borsányi, Vitko

Domáci tím prvýkrát pohrozil už v 2. minúte, kedy Kovaľova strela letela tesne nad brvno ružomberskej svätyne. Po desiatich minútach mali Liptáci obrovskú šancu na otvorenie skóre. Brenkus bol faulovaný v šestnástke, lenže Maslo namieril z nariadeného pokutového kopu nad brvno. Nevyužitá šanca mohla hostí takmer ihneď mrzieť dvojnásobne, keď Čögley našiel pred bránou Hrnčára, ten však v dobrej pozícii prestrelil. V 15. minúte Balaj hlavičkoval mimo brány hostí. Po troch minútach to vyskúšal z uhla Hrnčár, ale Krajčírik vyrazil jeho strelu. V 20. minúte Regáli poslal nebezpečnú prihrávku pred domácu bránu, ktorú tesne minul tiesnený Madleňák. O sedem minút neskôr sa po Brenkusovom rohovom kope dostal k zakončeniu Mrva. Jeho prvá strela z hranice veľkého vápna trafila obrancu a následným druhým zakončením preveril Chovana, ktorý bol pripravený. V 30. minúte ViOn zahrával dva rohové kopy po sebe. Po druhom Liptáci síce poslali loptu von zo šestnástky, lenže domáci hráči ju vrátili pred bránu a Menich otvoril skóre peknými nožničkami – 1:0. V 32. minúte si Kovaľ nabehol na Hrnčárov center a pohotovou strelou zvýšil náskok Zlatých Moraviec na 2:0. O tri minúty neskôr Čonka namieril spoza veľkého vápna nad brvno. V 37. minúte hostia zblokovali Ďubekovu strelu tesne vedľa brány na rohový kop. Po troch minútach Kostadinov z uhla neposlal loptu medzi tri žrde. V 42. minúte získali Ružomberčania priamy kop z výhodnej pozície. Brenkusova strela bola zblokovaná pred Mojžiša, ktorého zakončenie vyrazil Chovan pred seba a následne domáca defenzíva zblokovala dorážky Kostadinova a Mrvu.

V 54. minúte hostia zblokovali Tóthovu strelu tesne vedľa brány na rohový kop. Po piatich minútach získali Zlaté Moravce priamy kop. Ďubek našiel centrom tiesneného Balaja, ktorý hlavičkoval nad brvno. V 65. minúte Hrnčár poslal center z pravého krídla a tiesnený Kovaľ hlavičkoval nad. Potom prišlo na rad niekoľko štandardných situácií hostí v rade, ale Ružomberčanom sa z nich nepodarilo ohroziť bránu. V 72. minúte Madleňák vyzvŕtal súperovu defenzívu na ľavej strane a následne prihral pred bránu, kde sa nemýlil Ďungel – 2:1. Zlaté Moravce však okamžite odpovedali druhým gólom Kovaľa, ktorý po Hrnčárovom centri hlavou prinavrátil domáci náskok o dva presné zásahy – 3:1. V 74. minúte sa Kostadinov prezentoval sympatickou strelou spoza veľkého vápna. Tú však vyrazil Chovan. Po desiatich minútach domáci obranca zblokoval Mojžišov pokus spoza šestnástky. V 89. minúte Čögley zblokoval Madleňákove zakončenie, loptu následne vybojoval Kubík a ponúkol ju Gerecovi, ktorý spoza obrancov minul bránu. Stretnutie sa skončilo prehrou Ružomberka 1:3.