8.5.2021

Ružomberok remizoval so Senicou + FOTO, VIDEO

V sobotu 8. mája 2021 odohral Ružomberok domáci zápas ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Senicou.
1:1 (1:1)
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs FK Senica

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mrva, Madleňák – Kojnok (57. Gerec), Zsigmund, Kochan, Brenkus (73. Kubík), Kostadinov – Regáli (88. Boďa)

FK Senica: Vliegen – Addo, Carrillo, Nemec, Šimčák – Duda (61. Gallovič) – Guba (55. Majdan), Gamboš, Totka, Košťál (85. Turčák) – Malec

Góly: 17. Maslo – 37. Košťál

Žlté karty: 81. Kochan, 89. Zsigmund – 15. Guba, 78. Gallovič, 84. Šimčák

Rozhodovali: Somoláni – Ádám, Weiss

V 4. minúte Brenkus zakončoval z uhla a Vliegen vyrazil jeho strelu na žrď. Po štyroch minútach získala Senica priamy kop. Košťál zatočil loptu k bližšej žrdi a Krajčírik ju pohotovo vyrazil na roh. Z následného rohového kopu síce hostia neohrozili bránu, lenže krátko na to sa dostal Košťál do šance, ale tiesnený obrancami nenamieril medzi žrde. V 13. minúte sa Kostadinov v strede ihriska preštrikoval cez hráčov Senice a snažil sa strelou z veľkej diaľky prekvapiť vybehnutého Vliegena. Ten ale stihol zareagovať a chytiť loptu smerujúcu na bránu. Po štyroch minútach Kostadinov našiel centrom z priameho kopu Masla, ktorý dokopol loptu do siete – 1:0. V 25. minúte Kostadinov ešte pred šestnástkou obišiel vybehnutého Vliegena, lenže strelu macedónskeho reprezentanta zblokoval Totka. Vzápätí na opačnej strane ihriska Košťál našiel Adda a jeho tvrdú ranu zastavila žrď. V 31. minúte Krajčírik vyrazil nebezpečnú strelu Gamboša spoza veľkého vápna. Po šiestich minútach Addo vysunul Košťála, ktorý nezaváhal pred Krajčírikom a vyrovnal na 1:1.

V 52. minúte sa aktívny Košťál dostal k ďalšej strele a tú vyrazil Krajčírik. Po dvanástich minútach mohol prísť po rohovom kope Liptákov ďalší gól, o ktorý by sa postarali Kostadinov s Maslom, lenže hlavičku domáceho kapitána pohotovo vyrazil Vliegen na brvno. V 70. minúte Totka spoza pokutového územia namieril tesne nad. Po dvoch minútach Kostadinov prihral Zsigmundovi a jeho pokus spoza veľkého vápna chytil Vliegen. V 86. minúte získali Ružomberčania priamy kop. Kostadinov sa rozhodol pre zakončenie na bránu, lenže loptu zatočil nad brvno. Obidva tímy sa naďalej snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Záhoráci pohrozili nebezpečným centrom, ktorý preletel pred ružomberskou bránou, ale nik ho nedokopol do siete. Obidva tímy sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bližšie k tomu boli hostia, keď Gambošovu strelu z priameho kopu vyrazil Krajčírik ponad brvno na rohový kop. Stretnutie sa skončilo remízou 1:1.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Ďalší z náročných zápasov, v ktorom opäť nerozhodovala futbalovosť alebo krása futbalu, ale skôr bojovnosť a srdce u obidvoch mužstiev. Obidve mužstvá ešte nie sme tak vyspelé, aby sme v tomto stave, v ktorom sme, ponúkli futbalovú krásu. V prvom polčase bol z našej strany rozpačitý úvod. Potom v strednej pasáži sme boli lepší ako súper, dali sme gól na 1:0. V závere polčasu mala Senica pekné momenty. V druhom polčase bol v podstate medzišestnástkový futbal, nie moc pekný pre diváka. Sem-tam bol vzruch na našej strane, sem-tam na súperovej, ale v podstate v konečnom dôsledku to skončilo remízou, ktorá je v mojich očiach asi zaslúžená.“

Karol Praženica (tréner Senice): „Myslím, že dnes sme odohrali dobrý zápas. Určite lepší ako keď sme naposledy hrali doma s Ružomberkom a prehrali sme 0:1. Chlapci k tomu dobre pristúpili. Škoda, že sme dostali prvý gól, ľahšie by sa nám hralo. Ani po tom góle sme ale neklesli. Snažili sme sa o vyrovnanie, ktoré aj prišlo. Snažili sme sa hrať stále aktívne. V druhom polčase sme išli za druhým gólom. Mali sme aj nejaké šance. Košťál mal obrovskú šancu, ale nakoniec to dopadlo zmierlivo remízou. Keď dajú obidve mužstvá po góle, tak to ani nemôže inakšie dopadnúť. Takže v konečnom dôsledku máme bod z vonku. Uvidíme, možno že ten bod bude nakoniec rozhodovať. Nakoniec sme spokojní. Myslím si, že podľa vývoja zápasu sme mohli získať aj viac, ale nakoniec bod je OK. “