24.4.2021

Ružomberok si pripísal ďalšie dôležité víťazstvo + FOTO, VIDEO

V sobotu 24. apríla 2021 odohral Ružomberok domáci zápas šiesteho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Sereďou.
2:1 (0:0)
Nadstavba, 15:30
MFK Ružomberok vs ŠKF Sereď

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Mrva, Filinský, Mojžiš – Kostadinov (86. Takáč), Kochan, Brenkus (79. Zsigmund), Madleňák (90+3. Kubík) – Gerec (86. Kružliak), Regáli (90+3. Boďa)

ŠKF Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Hučko, Mečiar – Potoma (78. Šumský), Diaz – Bušnja (60. Iván), Fábry, Eneji (28. Jureškin) – Lačný

Góly: 70. Regáli, 88. Jureškin vl. – 90. Iván

Žlté karty: 11. Kostadinov – 17. Mečiar, 42. Bušnja, 49. Michalík

Rozhodovali: Somoláni – Vitko, Straka

Od úvodu boli aktívnejší domáci hráči. V 6. minúte namieril Brenkus z priameho kopu pod brvno, odkiaľ loptu vyrazil Yakubu. Po štyroch minútach pohrozil na opačnej strane Eneji a jeho strelu zneškodnil Krajčírik. V ďalšom priebehu prvého polčasu mali herne navrch Liptáci, ktorí sa snažili otvoriť skóre, lenže nedarilo sa im presadiť cez pevnú defenzívu súpera.

V 70. minúte síce Brenkus napálil strelu z priameho kopu len do múru, lenže lopta sa k nemu odrazila. Nespanikáril, vošiel do veľkého vápna a našiel pred bránou Regáliho, ktorý nohou usmernil jeho prihrávku do siete – 1:0. Po osemnástich minútach získali Ružomberčania ďalší priamy kop. Vyššie ako Regáli s Madleňákom síce vyskočil Jureškin, lenže pri snahe o defenzívny zákrok upratal loptu hlavou do vlastnej brány – 2:0. Vzápätí síce ešte Iván gólovo zúročil peknú prihrávku od Fábryho a znížil na 2:1, ale Ruža si už postrážila víťazstvo a získala veľmi potrebné tri body.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnes sme zažili ďalší zápas zo série stretnutí so súperom zo Serede, ktoré sú všetky podobné. Podobajú sa ako vajce vajcu. Je to vyrovnané, dôrazné v obrane, defenzívy nerobia chyby, ale dnes ten zápas nakoniec dopadol tak, že by som ho rozdelil na dve fázy do gólu a po góle. Do gólu to bolo také vzájomné sa oťukávanie, defenzívy fungovali. Potom sme dali gól na 1:0, súper zo Serede sa trošku otvoril a nám sa otvárali priestory. Hralo sa viac hore-dole. V závere zápasu sme zvýšili na 2:0 a chceli sme ho v kľude doviesť do úspešného konca. Ešte sme si to v závere zdramatizovali kvôli našej chybe v defenzíve, keď súper znížil na 2:1. Nakoniec sme zápas zvládli. Sme veľmi šťastní, lebo myslím si, že sme sa dosť značne priblížili k záchrane.“

Gergely Geri (tréner Serede): „Bohužiaľ sa nám nepodarilo nadviazať na predchádzajúce zápasy. Snažili sme sa vychádzať z dobre organizovanej obrany. Cez týždeň sme mali nejaké problémy s viacerými zranenými hráčmi. Urobili sme viac zmien. Napriek tomu si myslím, že až na menšie zranenia to bolo OK. Bohužiaľ viacerými chybami sme sa pripravili o dobrý výsledok proti súperovi, ktorý bol húževnatý, išiel za tým výsledkom a urobil všetko preto, aby zápas zvládol. Myslím si, že prístup niektorých hráčov sa musí zmeniť. Keď si niektorí mysleli, že už to máme v suchu, tak ešte to nemáme. Takisto očakávam oveľa viac od zahraničných hráčov. Takto sa o ligové body a za farby Serede nebojuje. Určite budeme mať trošku prísnejší prístup cez týždeň. Niektorí neurobili všetko preto, aby sme boli úspešní. Ak chcete byť v Ružomberku úspešní, chcete vyhrať, respektíve získať bod, určite k tomu musia pristúpiť inak.“