11.8.2020

Ružomberok v Trnave nebodoval + VIDEO

V utorok 11. augusta 2020 odohral Ružomberok druhé kolo Fortuna ligy na štadióne Spartaka Trnava.
3:1 (1:0)
Štadión Antona Malatinského
2. kolo, 18:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Rusov – Tumma, Anthony, Václav – Cabral (72. Mihálek), Jakúbek (61. Benovič), Vlasko (82. Kóša), Grič, Yao – Mikovič (82. Nsumoh), Pačinda

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Ďungel (58. Kmeť), Zsigmund (84. Takáč), Brenkus (84. Mrva), Múdry (58. Kochan) - Kostadinov – Gerec, Regáli (28. Kružliak)

Góly: 7. Vlasko (z 11m), 55. Grič, 90.+ Pačinda - 81. Maslo (z 11m)

Žlté karty: 34. Vlasko, 64. Pačinda, 76. Mihálek - 54. Ďungel, 83. Kmeť, 85. Macík

Rozhodovali: Smolák - Pozor, Roszbeck

Diváci: 3346

V 6. minúte získala Trnava pokutový kop, ktorý bez problémov premenil Vlasko a poslal domáci tím do vedenia 1:0. Po deviatich minútach Cabral preveril Macíka zakončením z hranice veľkého vápna, no ružomberský gólman chytil jeho pokus smerujúci k žrdi. V 20. minúte musel Macík opäť zasahovať, keď chytil Yaovu strelu. Po chvíli to Cabral skúšal z uhla, lenže minul vzdialenejšiu žrď. V 22. minúte sa pri súboji v domácej šestnástke nepríjemne zranil Regáli a s podvrtnutým členkom sa stretnutie pre neho skončilo. Po dvoch minútach získal Ružomberok priamy kop a strelu Brenkusa na dvakrát zneškodnil Rusov. V 27. minúte si domáci gólman poradil s Gerecovou hlavičkou. Po štyroch minútach vypálil z uhla Brenkus, lenže strela z prvej letela mimo troch žrdí. V 39. minúte Múdry vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. Po dvoch minútach získali Liptáci priamy kop. Maslo sa rozhodol pre tvrdú strelu, ktorú vyrazil Rusov. Krátko na to vybojoval Ružomberok rohový kop. Brenkus našiel pri bližšej žrdi Kostadinova, lenže jeho zakončenie nenarobilo domácemu brankárovi väčšie problémy. Krátko na to na opačnej strane Kružliak nebezpečne odhlavičkoval loptu spred vlastnej brány tesne ponad brvno.

V 48. minúte dostal Gerec dobrú prihrávku do šestnástky od Brenkusa, lenže vo veľkej šanci vystrelil nad brvno. Po minúte na opačnej strane Pačinda vystrelil spoza veľkého vápna na stred brány, kde bol pripravený Macík. V 55. minúte zahrával Vlasko priamy kop a po ňom sa pri vzdialenejšej žrdi najlepšie zorientoval Grič a zvýšil trnavský náskok na 2:0. Po dvoch minútach sa dostal do veľkej šance Mikovič, ale Macík si poradil s jeho zakončením. V 66. minúte ružomberský brankár chytil Vlaskov pokus z väčšej vzdialenosti. Po troch minútach nebezpečne vypálil Brenkus, jeho strelu vyrazil Rusov dopredu a Kmeťova dorážka smerovala mimo vzdialenejšej žrde. V 79. minúte to vyskúšal Benovič spoza šestnástky, no Macík si dal pozor. Krátko na to získal Ružomberok pokutový kop a ten s prehľadom premenil Maslo – 2:1. Následne Spartak predviedol sériu rohových kopov a po poslednom z nich Pačinda vystrelil nad brvno. V 88. minúte nebezpečne vypálil Takáč a Rusov vyrazil jeho zakončenie. Po minúte Maslo spoza veľkého vápna vypálil nad brvno. V závere Ružomberčania získali rohový kop, do šestnástky si nabehol aj Macík, ktorý sa takmer dostal k hlavičke, no loptu získali domáci hráči a z rýchleho protiútoku Pačinda bez problémov skóroval do prázdnej brány – 3:1. Stretnutie sa skončilo týmto výsledkom a tak Ružomberok v Trnave nebodoval.