11.8.2019

Ružomberská rezerva doma podľahla Dubnici + FOTO, VIDEO

V nedeľu 11. augusta 2019 odohral tím MFK Ružomberok B domáci zápas štvrtého kola 2. ligy s Dubnicou.
2:4 (2:3)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
4. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs FK Dubnica nad Váhom

MFK Ružomberok: Kohár – Ondrek, Holub, Mário Mrva, Mojžiš, J. Kudlička (46. R. Kružliak), Múdry (76. Zsigmund), Mário Almaský, Dopater, T. Bobček, V. Jedinák (62. Otruba)

FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka (84. Hundák), D. Švec, Janco, Čurik (74. Dávidík), Levai (79. Gašpar), Kuzma, Pleva, Vaculík

Góly: 10. Dopater, 44. Mário Almaský (z 11m) – 3. Janco, 33. Vaculík, 41. Václav, 53. Čurik

Žlté karty: 40. Mojžiš, 82. T. Bobček – 61. Pleva, 63. Čurik, 70. Levai

Rozhodovali: Micheľ – Budáč, Košecký

Diváci: 421

Už v 3. minúte poslal hostí do vedenia Janco – 0:1. Mladých Ružomberčanov však rýchly inkasovaný gól nezlomil a o sedem minút vyrovnal Dopater presne mierenou strelou spoza šestnástky – 1:1. V 18. minúte sa Kuzma rútil na Kohára, ale domáceho gólmana na dvakrát neprekonal. Po deviatich minútach na druhej strane Almaský hľadal pred odkrytou časťou brány Tomáša Bobčeka, pred ktorým v poslednej chvíli upratal obranca loptu tesne vedľa brány na rohový kop. Po rohu aktívny Tomáš Bobček zakončoval z ťažkého uhla a Digaňa vyrazil nenápadnú, no zároveň nebezpečnú strelu. V 33. minúte opäť udreli hostia, keď našli spätnou prihrávkou Vaculíka a ten peknou strelou spoza šestnástky trafil horný roh – 1:2. Hosťom opätovný návrat do vedenia pridal na chuti. Už po chvíli Čurik hlavičkoval tesne vedľa. Vyvrcholením aktivity Dubnice bol priamy kop v 41. minúte. Václav sa napriek pozícii z uhla rozhodol pre priamu strelu a trafil to tak, ako si predstavoval – 1:3. Ružomberčania sa však rýchlo vrátili do zápasu. V 43. minúte bol Dopater faulovaný v šestnástke a nariadený pokutový kop bez problémov premenil Mário Almaský – 2:3. V samom závere polčasu mohli domáci vyrovnať, lenže strelu Tomáša Bobčeka v poslednej chvíli zblokoval obranca.

V 51. minúte Kuzma z otočky neumiestnil loptu medzi žrde. Po troch minútach skóroval Čurik a Dubnica opäť viedla dvojgólovým rozdielom – 2:4. V 59. minúte po Mrvovej prihrávke hostia zblokovali strelu Tomáša Bobčeka na roh, po ktorom hráč Dubnice opäť zblokoval hlavičku mladého ružomberského útočníka. Tomáš Bobček sa ocitol v ďalšej šanci v 64. minúte, kedy ho centrom z priameho kopu vyzval k zakončeniu Mário Almaský, ale jeho hlavičku zneškodnil Digaňa. Po trinástich minútach zahrávali Ružomberčania rohový kop, po ktorom nasledoval veľký závar v súperovej šestnástke, no loptu napokon skrotil brankár. V 80. minúte sa ocitol v šanci Otruba, no nepodarilo sa mu znížiť a v závere neuspel ani Dopater, keď po Almaského prihrávke krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu žrď.

Tím MFK Ružomberok B v súboji s množstvom šancí podľahol Dubnici 2:4. Najbližší zápas čaká ružomberskú rezervu v nedeľu 18. augusta 2019 o 10:30, kedy odohrajú duel piateho kola 2. ligy na pôde Petržalky.