12.12.2020

V poslednom domácom zápase roka remíza s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V sobotu 12. decembra 2020 odohral Ružomberok domáci zápas sedemnásteho kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
1:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
17. kolo, 16:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Ďungel (68. Almási), Kochan, Múdry (68. Kmeť), Mojžiš – Kostadinov (81. Zsigmund), Takáč (90. Brenkus) – Regáli

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Müller, Beskorovajnyj, Kružliak – Njie (64. Ramírez) – Fábry (84. Sharani), A. Balić – Divković, Nicolaescu (78. Andzouana), Kalmár

Góly: 51. Kostadinov – 74. Ramirez

Žlté karty: 30. Maslo – 65. Kalmár, 86. A. Balić

Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Pozor

Duel predposledného kola jesennej časti Fortuna ligy bol zároveň posledným domácim stretnutím Liptákov v tomto roku. Prvý polčas priniesol opatrnejší futbal bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane. V 11. minúte Ďungel pozdravil Jedličku strelou spoza obrancu, lenže nie veľmi razantné zakončenie nenarobilo brankárovi problémy. O dvadsaťšesť minút neskôr Kalmár z hranice šestnástky namieril tesne vedľa ružomberskej svätyne.

V 50. minúte Balić vystrelil spoza veľkého vápna, ale Macík bez problémov chytil jeho strelu. O minútu neskôr Takáč našiel centrom Kostadinova a ten hlavou upratal loptu do siete – 1:0. V 56. minúte získala Dunajská Streda priamy kop a štipľavé zakončenie Kalmára vyrazil Macík. Po troch minútach si hostia zopakovali priamy kop z takmer identickej pozície. Kalmár tentokrát namieril do múru. Lopta sa odrazila k Fábrymu a ružomberský brankár chytil nebezpečný pokus spoza šestnástky. V 63. minúte zahrávali priamy kop aj Ružomberčania a Maslovu strelu smerujúcu k žrdi vyrazil Jedlička. Po jedenástich minútach Kalmár prihral striedajúcemu Ramirezovi, ktorý si vylepšil streleckú pozíciu a strelou spoza pokutového územia k vzdialenejšej žrdi vyrovnal na 1:1. V 81. minúte mohli ísť Liptáci opäť do vedenia, kedy po rohovom kope Jedlička vyrazil nebezpečnú Maslovu hlavičku, lenže následnú Regáliho strelu zastavila žrď. V nadstavenom čase hrala konštrukcia brány pre zmenu s domácimi, keď sa od žrde odrazila Ramirezova hlavička. Stretnutie, v ktorom sa obidva tímy snažili strhnúť výhru na svoju stranu až do záverečného hvizdu sa napokon skončilo deľbou bodov.

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Chceli sme využiť situáciu, ktorá je v Dunajskej Strede. Mysleli sme si, že po tých dvoch prehrách budú trochu psychicky nalomení. Prvý polčas bol zo strany obidvoch mužstiev opatrný. Zisťovali sme, čo môžeme očakávať od súpera. Prvý polčas bol bez šancí. Do druhého polčasu sme išli s veľkou chuťou vyhrať. Podarilo sa nám dať gól na 1:0. Potom tam súper postavil Erica Ramireza. Všetko vrhol do ofenzívy. My sme chceli tiež strhnúť víťazstvo na našu stranu. Aj Dunajská Streda. Na konci zápasu to bolo bláznivé hore-dole, ale tak to má byť, lebo obidve mužstvá túžili zvíťaziť. Nikomu nevyhovovala remíza. Ani nám, ani im, ale nakoniec sa zrodila. Takže je spravodlivá, ale ani ja a zrejme ani môj kolega nemáme radi remízy. Musíme ale zobrať aj ten bod.“

Bernd Storck (tréner Dunajskej Stredy): „Pripraviť sa na tento zápas bolo veľmi náročné, pretože sme mali problém v zostave a ešte včera prišiel ďalší COVID-ový prípad. Vypadol nám András Schäfer. Dnes sa na predzápasovej rozcvičke zranil Nebyla, ktorý má 4-centimetrovú ranu na hlave a skončil v nemocnici. Takže sme ešte na poslednú chvíľu museli meniť základnú zostavu. Napriek tomu sme dobre vstúpili do zápasu a ešte aj napriek tomu, že sme skúšali nový systém, hrali sme v trošku inom rozostavení. Vstup nám vyšiel. Mali sme viac loptu. Snažili sme sa otvárať domácu obranu. Takisto musím vyzdvihnúť domácich, ktorí mali nebezpečné protiútoky. V druhom polčase sme po vhadzovaní dostali nečakaný gól, čo by sa nemalo stávať, ale ukázali sme dobrú reakciu. Hráči zabojovali. Ukázali, že to chcú otočiť. Podarilo sa aspoň zachrániť remízu. Celkovo to bol dobrý zápas. Obidva tímy chceli vyhrať, išli za víťazstvom. Obidva tímy mali v závere možnosť aby vyhrali. Ramirez trafil žrď, domáci mali tiež v závere svoju šancu. My sme ešte skúšali čo sa dalo. Poslali sme na ihrisko všetkých ofenzívnych hráčov, ktorých sme mali na lavičke. Celkovo musím povedať, že výsledok 1:1 je v poriadku. Aj keď sme mali smolu pri tej žrdi Ramireza.“