4.8.2018

Ruža zvíťazila v krajskom derby + FOTO, VIDEO

V sobotu 4. augusta 2018 odohral Ružomberok domáci zápas 3. kola Fortuna ligy so Žilinou.
3:1 (1:1)
3. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Kostadinov (82. Kmeť), Takáč – Daniel (88. Kunca), Tandir (76. R. Kružliak), Gal Andrezly

MŠK Žilina: Holec – Vallo, Kaša, Králik, Holúbek – Cociuc, Fazlagić, Škvarka – Mihalík (67. Jánošík), Boženík (72. Balaj), Sluka (85. Gamboš)

Góly: 3. Gal Andrezly, 62. a 67. Tandir – 18. Kaša

Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Ádám

Diváci: 1921

Tribúny prvýkrát mohli zakričať gól už v 3. minúte, kedy Danielov center z pravého krídla predĺžil Tandir na Gal Andrezlyho a ten na vzdialenejšej žrdi upratal loptu do siete. Po štyroch minútach to ten istý hráč skúsil spoza šestnástky, ale Holec vyrazil jeho tvrdý projektil. V 18. minúte zahrávala Žilina rohový kop a Kaša prudkou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Po dvoch minútach otestoval žilinského brankára Twardzik. V 29. minúte nepríjemne vystrelil na ružomberskú svätyňu Cociuc a Macík vyrazil strelu smerujúcu pod brvno na roh. Krátko na to získala Žilina ďalší rohový kop a Kaša hlavičkoval tesne nad. V závere úvodného dejstva Takáč spoza veľkého vápna minul bránu.

Na začiatku druhého dejstva získala Žilina rohový kop a Holúbek vyslal priamu strelu, ktorú vyrazil Macík. V 50. minúte Kostadinov pripravil hostí o loptu, lenže v nádejnej situácii mu nevyšlo zakončenie podľa jeho predstáv. Po štyroch minútach zahrávala Ruža rohový kop. Takáč vyzval centrom k hlavičke Jána Masla a vysoký obranca hlavičkoval nad. V 59. minúte mohol Tandir prinavrátiť domácemu celku vedenie po prihrávke od Qoseho, lenže pred odkrytou časťou brány nezasiahol loptu. Tandir však po troch minútach napravil svoje zaváhanie, keď po Danielovej prihrávke pohotovo namieril do horného rohu – 2:1. Po chvíli Holec zneškodnil ďalšiu Tandirovu strelu, no v 67. minúte hlavou ideálne zareagoval na Danielov center a poslal loptu k žrdi - 3:1. Po piatich minútach zahrával Ružomberok priamy kop a Twardzik sa rozhodol pre strelu, ktorú chytil Holec. V závere duelu ešte prišli do hry mladí hráči Rastislav Kružliak a Matúš Kmeť. Ruža hnaná fanklubom Concordia 1906, ako aj zvyškom štadióna, dokráčala k zaslúženému víťazstvu.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Súhlasím s trénerom, mali sme výborný vstup do stretnutia, ale potom sme odohrali veľmi zlý prvý polčas. Súper nás predčil v kombinácii, v rýchlosti. Bol omnoho agresívnejší. Z toho pramenili tie šance, ktoré mali. Ja som spokojný s výsledkom, ale určite nie s výkonom tímu, pretože máme na čom pracovať. Mne sa to stretnutie veľmi nepáčilo. Viem, že tí chlapci vedia zahrať lepšie zápasy. Aj keď súper prehral, my sme vyhrali, ale myslím, že súper bol kvalitnejší predovšetkým v prvom polčase. Takže nie som spokojný s výkonom celého tímu. Som spokojný s výsledkom, čo je vo futbale asi to najdôležitejšie, ale my máme čo zlepšovať a nie som spokojný s výkonom.“

Jaroslav Kentoš (tréner Žiliny): „Myslím, že sme videli dobrý zápas. Súper mal lepší vstup do zápasu, kedy sme veľmi skoro inkasovali a strelil pekný gól. Ja si ale myslím, že po tom inkasovanom góle sme dobre zareagovali. Dali sme pekný gól po štandardnej situácii. Mali sme dobrý úsek zápasu, škoda, že sme nedotiahli niektoré situácie. Kaša mal dobrú hlavičku zo štandardnej situácie, potom tam boli dobré strelecké pokusy, kedy za stavu 1:1 sa zápas lámal a my sme tie svoje šance nepremenili a súper nás zase predčil v krídelných priestoroch. Mal tam väčšiu kvalitu a nakoniec sa tak aj zlomil zápas. Daniel sa presadil v krídelnom priestore a v druhom polčase sme inkasovali rýchle dva góly. Potom sme síce prevzali iniciatívu, zase sme boli aktívnejší, robili sme všetko preto, aby sme znížili stav, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo.“