1.9.2018

Ruža štyrikrát napla súperovu sieť + FOTO, VIDEO

V sobotu 1. septembra 2018 odohral Ružomberok domáci zápas siedmeho kola Fortuna ligy so Senicou.
4:0 (2:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
7. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FK Senica

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Takáč, Mustedanagić (79. R. Kružliak) – Daniel (84. Kunca), Kostadinov (58. Čurma), Gal Andrezly – Tandir

FK Senica: Taborda – Herrera (46. Azankpo), Otrísal, Dias, Kotula – Deretti, Petshi, Nirennold (75. Krč), Asmah – Tesija, Castaňeda (61. Solano)

Góly: 1. Kostadinov, 5. Daniel, 60. Gal Andrezly, 85. Tandir (z 11m)

Žlté karty: 87. Jonec – 84. Otrísal

Rozhodovali: Kráľovič – Hrčka, Borsányi

Diváci: 1431

Ružomberčania mali výborný úvod do stretnutia. Už v prvej minúte Taborda vyrazil Danielovu hlavičku pred Kostadinova a ten otvoril skóre – 1:0. Po štyroch minútach sa Ruža tešila opäť, keď Daniel zvýšil na 2:0. V 16. minúte Daniel poslal výborný center do šestnástky a Tandir hlavičkoval spred brány tesne nad brvno. O deväť minút neskôr na druhej strane Deretti predviedol zaujímavú strelu spoza veľkého vápna, lenže minul ružomberskú svätyňu. V 31. minúte to vyskúšal Mustedanagić. Strela smerujúca na stred brány takmer prekvapila senického gólmana. Diváci videli zaujímavé momenty aj v samom závere polčasu. Najskôr Urdinov vystrelil tesne nad brvno, následne na druhej strane Deretti v tutovke minul bránu a na záver Tandir v obrovskej šanci nezakončil podľa svojich predstáv.

Senica sa po zmene strán nevzdávala a snažila sa niečo spraviť s nepriaznivým výsledkom. V 51. minúte si vyslúžil potlesk tribún brankár Macík, keď sa na neho rútila dvojica Seničanov a fantastickým zákrokom vyrazil Castanedovu strelu. Tlak Záhorákov trval do 60. minúty, kedy naň Liptáci zareagovali najlepšie ako mohli. Daniel potiahol akciu po pravom krídle, ideálnou prihrávkou našiel na vzdialenejšej žrdi Gal Andrezlyho a ten už nemal problém upratať loptu do siete – 3:0. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby bol Tandir faulovaný v šestnástke a sám s prehľadom premenil pokutový kop, keď si vybral opačnú stranu ako brankár Taborda a uzavrel skóre na konečných 4:0. Pochvalu za celozápasové fandenie si opäť zaslúži náš dvanásty hráč Concordia 1906.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme vstúpili výborne. Dali sme dva góly. Bol to veľmi slušný začiatok, ale potom sme išli do veľkého priemeru a s tou hrou aj so zápasom nie som spokojný z hľadiska výkonu a výkonnosti svojho tímu. Som spokojný, že sme dali štyri góly, ale musíme sa zlepšovať a musíme hrať podstatne lepšie, aby sme boli úspešnejší, pretože takéto tímové a individuálne výkony nepovedú k ďalším víťazstvám. Som znepokojený hrou, ale som spokojný so štyrmi gólmi.“

Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues (tréner Senice): „Keď dostanete dva góly v prvých piatich minútach, tak sa hrá veľmi ťažko. Musíme sa naďalej zlepšovať. V druhom polčase sme mali veľkú šancu. Náš útočník išiel sám na brankára. Nedal gól, následne Ružomberok dal na 3:0 a bolo už po zápase. Chcem pogratulovať domácim, takisto chcem poďakovať mojím hráčom. Na ihrisku sme nechali všetko. Musíme sa naďalej zlepšovať a pokračovať v tejto práci.“