8.12.2018

Napriek viacerým šanciam sme jeseň ukončili remízou + VIDEO

V sobotu 8. decembra 2018 odohral Ružomberok zápas osemnásteho kola Fortuna ligy s domácou Senicou.
1:1 (1:1)
FK Senica
18. kolo, 14:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Taborda – Otrísal, Da Graca, Dias – Kotula, Zezinho (79. Klapan), Petshi, Tesija (78. Krč) – Castaňeda, Deretti (90. Solano), Azankpo

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, Maslo, Twardzik – Qose, Kochan – Kmeť (89. R. Kružliak), Takáč (82. Mustedanagić), Gal Andrezly – Gerec

Góly: 35. Castaneda - 1. Takáč

Žlté karty: 35. Castaneda, 72. Da Graca

Rozhodovali: Prešinský - Kováč, Poláček

Diváci: 375

Z dôvodu zranenia zo záveru týždňa sa museli hostia zaobísť bez Yaniho Urdinova a Erika Daniela. Hneď v úvode stretnutia Gerec našiel pred bránou nabiehajúceho Takáča a ten bez váhania prudkou strelou rozvlnil sieť - 0:1. Po dvoch minútach to zobral Gerec na seba. Spoza veľkého vápna však mieril nepresne. V ôsmej minúte Dominik Kružliak vystrelil zo stredu ihriska ale minul senickú svätyňu. Po jedenástich minútach strieľal k žrdi Kmeť, lenže jeho zakončenie chytil Taborda. V 23. minúte Kmeť našiel centrom z pravej strany pri bližšej žrdi Gereca a ružomberský útočník poslal loptu tesne vedľa. Po desiatich minútach Castaneda preveril Macíka, ten si dal ale pozor. V 35. minúte sa už Castaneda nemýlil, keď využil Derettiho nezištnú prihrávku - 1:1. Liptáci sa následne vrhli do útoku. Domáci však dobre bránili a po protiútoku nebezpečný Castaneda namieril do brvna.

V 49. minúte Gerec prepasíroval loptu k bližšej žrdi, odkiaľ zakončoval Takáč z ťažkého uhla mimo brány. Po minúte vypálil Qose z hranice šestnástky a jedovaté zakončenie bolo zblokované tesne nad brvno. V 56. minúte Twardzik nebezpečne vypálil a Taborda výborným zákrokom vyrazil jeho strelu. Z pokračujúcej akcie získali Liptáci rohový kop. Po ňom našli centrom Qoseho, ktorý poslal loptu pred odkrytú časť brány, kde ju hlavou tesne minul Dominik Kružliak. V 65. minúte Takáč v dobrej šanci hlavičkoval tesne nad brvno. Po desiatich minútach Gerec prihral pred bránu Gal Andrezlymu, ktorý tiesnený neusmernil loptu do siete. V 77. minúte Qose preveril zakončením spoza veľkého vápna Tabordu, no ten bol pripravený. Po piatich minútach zahrávali Ružomberčania rohový kop. Centrom našli Masla, ale obranca mužstva spod Čebraťa hlavou minul. Ružomberok bol aj naďalej aktívny, lenže ďalšiu väčšiu šancu si už nevypracoval a po remíze 1:1 uzavrel jesennú časť so ziskom 28 bodov na štvrtej priečke.