V 31. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Zlaté Moravce.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Kupec – Nagy – E. Daniel (78. Gerec), Faško, Ďubek (82. Takáč), Gal Andrezly – Mareš (87. A. Lovás)

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Holec – Machuča (46. Guilavogui), Kapor, Pintér, Chren – Bariš – Orávik, Gešnábel (38. Yao), Kostadinov, Ewerton (78. Nurkovič) – Válovčan

Góly: 26. Ďubek (z 11 m), 31. P. Maslo – 90. Nurkovič

Žlté karty: 44. P. Maslo – 21. Kostadinov, 29. Kapor, 72. Paixao da Silva

Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Roszbeck

Diváci: 1349

Ruža si vypracovala prvú veľkú šancu v 12. minúte, kedy Gal Andrezly z vnútra veľkého vápna prestrelil bránu. O sedem minút neskôr pohrozili hostia, keď dostal Gešnábel peknú prihrávku pred bránu, lenže zakončenie mu nevyšlo podľa jeho predstáv. V 25. minúte sa rútil na bránu Gal Andrezly a brankár Holec ho zastavil len za cenu faulu a pokutového kopu. K jeho realizácii sa odhodlal Ďubek a hoci gólman Zlatých Moraviec vystihol smer, na presne mierenú strelu k žrdi nedosiahol – 1:0. V 31. minúte sa Liptáci tešili znova, keď Gal Andrezly poslal center do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval Peter Maslo a dopravil loptu do siete – 2:0. V 38. minúte pristúpil tréner Jarábek k striedaniu a miesto Gešnábela prišiel do hry Yao. Nový muž na trávniku si chcel pripomenúť, ako pripravil Ružu v poslednom vzájomnom súboji o víťazstvo a ihneď sa dostal až pred Macíka, no pri zakončení mal navrch ružomberský gólman.

V 52. minúte mohol zvýšiť domáci náskok Daniel, lenže Holec vyrazil jeho strelu a po troch minútach sa dostal k zakončeniu z hranice veľkého vápna Gal Andrezly, no nenamieril do priestoru medzi tromi žrďami. V 59. minúte to skúšal Faško a brankár hostí predviedol ďalší úspešný zákrok. Po dvoch minútach sa na druhej strane hlásil o slovo Yao a jeho tvrdá strela opečiatkovala brvno. V 77. minúte si Daniel vymenil loptu s Faškom, no následne mu ju zobral z kopačky Holec. Po dvoch minútach to skúsil z ťažkého uhla Faško, no brankár ViOnu vyrazil jeho strelu na roh. Priamo po tejto štandardnej situácii ešte Ružomberčania neohrozili bránu, no potom vrátil loptu do veľkého vápna Gal Andrezly, na center si najvyššie vyskočil Kružliak, no usmernil ju do brvna. V 84. minúte sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Mareš, ale minul bránu. V 90. minúte sa znova prihlásil o slovo Yao, no aj teraz zastavila jeho strelu konštrukcia brány, lenže Nurković dorazil loptu do siete – 2:1. V samom závere mohol prikrášliť výsledok Gal Andrezly, ale pri jeho šanci opäť vynikol Holec.

Ruža si po víťazstve 2:1 pripísala na svoje konto ďalšie dôležité tri body. K víťazstvu tímu spod Čebraťa opäť pomohol aj výborný fanklub Concordia 1906, ktorému patrí poďakovanie!

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Keďže sme chceli zostať v hre o pohárovú Európu, bol tam imperatív víťazstva. Zápas nebol pre nás jednoduchý, zvlášť so súperom, ktorý vie hrať, čo dokázal aj minulý týždeň s Dunajskou Stredou, keď si vypracoval obrovské množstvo šancí, ale myslím, že zápas sme zvládli na veľmi slušnej úrovni. Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou, získali sme pohodlné vedenie 2:0. V druhom polčase, keď sme chodili do kontier, do otvoreného priestoru, jednoznačne sme mali dať tretí gól a tým pádom by sme zápas uzavreli. Dovolím si tvrdiť, že sme spálili veľké množstvo šancí a preto bol zápas otvorený až do konca. Súper si ten gól zaslúžil za svoju ofenzívnu aktivitu a ochotu spraviť niečo s výsledkom. Naše víťazstvo je ale zaslúžené.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu, pretože hrali dôležitý zápas o Európsku ligu a treba im poďakovať za naozaj korektné prostredie aj správanie, takže ešte raz gratulácia k trom bodom. Myslím si, že to bol pekný zápas. Prehrali sme si ho v prvom polčase, keď sme domácich pustili do dvojgólového vedenia veľmi lacnými chybami. Samozrejme chceli sme hrať aktívne. V prvom polčase mal za stavu 0:0 vyloženú šancu Gešnábel, ale hovorím, domáci využili naše zaváhanie. Zaslúžene vyhrávali prvý polčas 2:0. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s výsledkom. Striedali sme zraneného Machuču, posunuli sme Kostadinova. Chlapci hrali na nezvyklých pozíciách. Veľa hráčov máme zranených. Druhý polčas zvládli aspoň herne. Snažili sa niečo urobiť s tým zápasom. Ružomberok hral viacmenej to čo potreboval. Stiahol sa, čakal na príležitosti, ktoré tam boli a nevyužil ich. Náš gól prišiel neskoro a víťazstvo domácich je zaslúžené.“