11.7.2019

Európska liga: Ruža pred výbornou kulisou doma nestačila na Levski Sofia + FOTO

Vo štvrtok 11. júla 2019 odohral Ružomberok úvodný zápas prvého predkola Európskej ligy s bulharským klubom Levski Sofia.
0:2 (0:1)
1. predkolo, 18:30
MFK Ružomberok vs PFC Levski Sofia

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo (C), Jonec, Mojžiš – Kostadinov, Takáč (69. Zsigmund), Brenkus (59. Hašek), Qose, Gal Andrezly – Gerec (79. Novotný)

PFC Levski Sofia: Mijatović – Milanov (C), Kargas, Reis, Goranov – Thiam, Rainov – Paulinho, S. Ivanov (90+2. I. Dimitrov), Yurukov (88. Z. Dimitrov) – Mariani (90. Mazurek)

Góly: 37. Mariani, 51. Paulinho

Žlté karty: 35. Takáč, 87. Novotný – 39. Kargas, 45+1. Goranov, 50. Reis, 51. Paulinho, 58. Milanov

Rozhodovali: Viljanen - Koskiniemi, Valjakka (všetci Fínsko)

Diváci: 3695

Do súboja hraného vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali fanúšikovia obidvoch klubov, vstúpili aktívnejšie Ružomberčania. V 14. minúte Gerec vysunul Gal Andrezlyho, ten našiel pred bránou Kostadinova a stredopoliar obliekajúci dres s číslom dvadsať, zblízka rozvlnil sieť. Radosť tribún však netrvala dlho, pretože gól neplatil pre ofsajd. O sedemnásť minút neskôr to vyskúšal Kostadinov z veľkej vzdialenosti, ale Mijatović zneškodnil jeho strelu. V 37. minúte napokon udreli hostia, keď Mariani hlavou otvoril skóre – 0:1. V samom závere polčasu mali futbalisti z hlavného mesta Bulharska veľkú šancu na zveľadenie skóre, lenže po sympatickej individuálnej akcii Paulinha tesne minul bránu Thiam.

V 51. minúte vyšiel hosťom na výbornú protiútok po ružomberskom priamom kope, po ktorom sa Paulinho ocitol pred Krajčírikom, ktorého obišiel a poslal loptu do siete – 0:2. Mužstvo zo Sofie v nasledujúcich minútach kontrolovalo hru a nepúšťalo Liptákov do šancí. Po polhodine mal Mariani príležitosť na svoj druhý strelecký zápis v stretnutí, lenže Krajčírik výborným zákrokom vyrazil jeho strelu. V 86. minúte mohli Ružomberčania zaznamenať kontaktný gól, lenže Hašek nevyužil prihrávku Gal Andrezlyho a zblízka namieril tesne nad brvno. Ruža v úvodnom súboji prvého predkola prehrala 0:2 a pred odvetou má výrazne väčšie šance na postup súper.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Myslím, že ružomberský divák videl na úvod sezóny veľmi zaujímavý zápas v peknej kulise. Chcem sa poďakovať divákom z obidvoch táborov za to, že prišli v hojnom počte. V druhom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu, ktoré nakoniec musím povedať, že bolo zaslúžené. Vstup do zápasu bol výborný. Povedal by som, že do štyridsiatej minúty mali chlapci územnú prevahu. Potom dal súper gól, ktorý nás veľmi zaskočil. Napriek tomu sme chlapcov v kabíne cez prestávku hecovali, pripravovali na druhý polčas. Chceli sme rozumnou taktikou zdramatizovať zápas, vyrovnať, po prípade ešte zvíťaziť, ale stala sa jedna nepríjemnosť. Gól na 0:2 bol K.O. pre chalanov. Dvadsať minút nás súper nepustil do ničoho. Využil svoju kvalitu a skúsenosti. Bol lepší. V závere zápasu sme ešte trošku ožili. Mali sme šancu, ale zápas bol rozhodnutý už za stavu 0:2. Tie skúsenosti, ktoré nemáme, ale ktoré sme dnes získali, nám snáď do budúcnosti pomôžu.“