5.5.2019

Fanúšikovia videli v chladnom počasí päť gólov a výhru nad Slovanom + FOTO, VIDEO

V nedeľu 5. mája 2019 odohral Ružomberok domáci zápas siedmeho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
3:2 (2:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 15:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Jonec – Qose, Takáč – Kostadinov (75. V. Jedinák), Mustedanagić (85. Kochan), Gal Andrezly – Gerec (79. R. Kružliak)

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrić, Guzmics, Stangl (58. Medvěděv) – Ljubicić – Čavrić (75. Strelec), Dražić, Holman (68. Ratão), Moha – Šporar

Góly: 16. Gerec, 45+1. Mustedanagić, 73. Qose – 7. Holman, 87. Ljubicić

Žlté karty: 28. Mustedanagić, 62. Jonec, 83. D. Kružliak – 47. Holman

Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Jenčura

Diváci: 1448

Už v 6. minúte mohol Ružu poslať do vedenia Kostadinov, lenže napálil do žrde. Krátko na to, na druhej strane Moha našiel pred bránou Holmana a ten otvoril skóre – 0:1. Liptákov však inkasovaný gól nezložil. V 16. minúte Čurmova lopta došla až ku Gerecovi, ktorý vyrovnal na 1:1. Už po chvíli pálil spoza veľkého vápna Gal Andrezly, ale Šulla bol na mieste. V 29. minúte zahrával Slovan priamy kop. Holman napálil do múru. Lopta zostala naďalej na kopačkách hostí a Ljubičićovu strelu zblokovala ružomberská defenzíva na roh. Po jedenástich minútach sa Moha rútil sám na Macíka, no domáci gólman vyrazil jeho zakončenie. V 42. minúte poslali Belasí center z ľavého krídla k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ nepresne zakončoval Ljubičić. O dve minúty neskôr bol opäť v pohotovosti Macík, keď vyrazil strelu Dražića. V samom závere úvodného dejstva Kostadinov poslal loptu pred bránu hostí a Mustedanagić otočil skóre na 2:1.

Hneď v úvode druhého dejstva získali Liptáci priamy kop. Ján Maslo zvolil priamu strelu a Šulla ju vyrazil na roh. V 57. minúte predviedol Kostadinov ďalšiu peknú prihrávku, keď vysunul Gal Andrezlyho. Ružomberský stredopoliar obišiel Šullu, lenže strelu smerujúcu na bránu dokázal v poslednej chvíli odvrátiť obranca. S blížiacim sa záverom stretnutia začínal Slovan stupňovať svoju ofenzívnu aktivitu. V 61. minúte Macík vyrazil Dražićove zakončenie z uhla na rohový kop, po ktorom chytil hlavičku hostí smerujúcu pod brvno. V 73. minúte udreli domáci. Mustedanagić naservíroval loptu Qosemu a ten tvrdou strelou k žrdi zvýšil na 3:1. V rozmedzí 80. a 82. minúty Macík chytil hlavičky Šporara a Strelca. Po piatich minútach ešte duel zdramatizoval Ljubičić, keď znížil na 2:3. Ružomberčania, ktorých v chladnom počasí výborne hnal za plným bodovým ziskom fanklub Concordia 1906, už ale nepripustili stratu bodov a doviedli zápas do víťazného konca. Po výhre 3:2 sa Ruža posunula v tabuľke Fortuna ligy na priebežnú tretiu priečku.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Súhlasím s Martinom, že prvý polčas spĺňal pomerne vysoké parametre. Predstavoval som si, že taký zápas odohráme. Škoda, že sa nám to nepodarilo celé stretnutie. Druhý polčas sme už neboli takí kvalitní v útočnej fáze. Samozrejme prvý polčas nás stál množstvo síl a potom sme cítili, že hráči to už fyzicky tak nezvládali. Súper nás svojou kvalitou zatlačil do hlbokého obranného bloku a my sme to ubránili. Neboli sme už až tak nebezpeční. Prvý polčas ma bavil a nevravím to len preto, že sme ho vyhrali 2:1. Pre náš tím aj pre mňa ako pre trénera majú takéto zápasy veľký význam. Preto robíme futbal. Som veľmi rád, že sme zápas vyhrali. Samozrejme súper prišiel v pozmenenej zostave. Úplne sa dokážem vžiť do toho, že musí nejako tých hráčov namotivovať na ďalšie zápasy. Nie je to žiadna sranda. Keď získate titul tak skoro, tak je to zložité. Som veľmi rád za tri body, že som sa zase stretol s Martinom a že som ho aspoň raz porazil a prajem mu všetko najlepšie. “

Martin Ševela (tréner Slovana): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sa nám podarilo v siedmej minúte otvoriť skóre po krídelnej akcii. Musím ale podotknúť, že súper predtým trafil tyčku. Myslím, že prvý polčas spĺňal vysokú kvalitu, čo sa týka obidvoch mužstiev, tempa hry, intenzity a hlavne kvality. Povedal by som, že proti nám hrala efektivita, pretože tie šance, ktoré mali Moha, Dražić, Čavrić na päťke, musíme premieňať. Opäť je to o tej efektivite. Pokiaľ nedáme góly z tutových šancí, tak nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Po polčase sme odchádzali s nepriaznivým výsledkom 1:2, keď to súper ešte otočil. V druhom polčase sme sa snažili dobiť bránu súpera. Súper bol húževnatý, mal kompaktnú, dobre organizovanú obranu. Nebolo jednoduché sa tam presadiť. Aj tie šance, ktoré sme mali, pochytal brankár domáceho mužstva. Môžete mať lepšie držanie lopty ako súper, môžete ho prestrieľať, pokiaľ nemáte efektivitu, veľmi ťažko budete vyhrávať zápasy. Blahoželám domácemu tímu a trénerovi Davidovi k víťazstvu. Dali do toho viac energie, bola tam väčšia túžba. Tieto atribúty potrebujeme aj my do ďalších zápasov. Jeden cieľ sme síce splnili, ale máme tu ďalšie zápasy, ktoré nám ukázali, s ktorými hráčmi môžeme rátať, s ktorými to bude trošku zložitejšie a s ktorými môžeme rátať aj do Európy. Vidíme v akcii hráčov, ktorí nemajú takú minutáž, akú by si predstavovali. Takže z tohto pohľadu je to taká skúška. Samozrejme prehra nás mrzí. Musíme sa zmobilizovať a pripraviť mužstvo na najbližší domáci zápas, kedy oslávime storočnicu a samozrejme chceme v ňom víťazstvo.“