18.5.2019

Ruža si zaistila tretie miesto a účasť v Európskej lige + FOTO, VIDEO

V sobotu 18. mája 2019 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
1:0 (1:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Jonec – Qose, Takáč – Kostadinov (89. V. Jedinák), Mustedanagić (90+2. T. Bobček), Gal Andrezly – Gerec (83. Kochan)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Koné, Davis (67. Herc) – Ronan, Vida, Kalmár – Rodolfo (74. Abdulrahman), K. Vida – Divković (26. Bilenkyi)

Gól: 6. Mustedanagić

Žlté karty: 73. Maslo – 28. Rodolfo

Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Bobko

Diváci: 1651

Liptáci sa ujali vedenia už v 6. minúte, kedy Mustedanagić vnikol do šestnástky a presne mierenou strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. Po piatich minútach mohol ružomberský náskok navýšiť Qose, lenže po Mustedanagićovom rohovom kope hlavičkoval tesne nad brvno. Po piatich minútach sa prihlásili o slovo hostia, keď Kalmár spoza šestnástky tesne minul bránu. V 33. minúte to skúsil aj Ronan a Macík vyrazil jeho zakončenie na rohový kop. Liptáci sa po rohu ubránili, nasledoval protiútok a rohový kop aj na opačnej strane. Po tejto štandardnej situácii Jedlička vyrazil Gerecove zakončenie a Qose neusmernil loptu medzi tri žrde. V 38. minúte Kostadinov namieril spoza pokutového územia mimo brány. V 44. minúte sa rútil na domácu bránu Bilinkij, ale Macík vyrazil jeho strelu.

V 54. minúte mal Mustedanagić na kopačke svoj druhý gól v stretnutí, lenže po tom, čo sa preštrikoval cez súperovu obranu, minul vzdialenejšiu žrď. Dunajská Streda sa následne snažila o vyrovnanie. Loptu mala častejšie na kopačkách, ale Ružomberčania pozorne bránili a nepúšťali hostí do väčších šancí. Naopak, v 71. minúte získali priamy kop, Mustedanagić našiel centrom Dominika Kružliaka a jeho hlavičku zázračne vyrazil Jedlička. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby vystrelil aktívny Mustedanagić spoza šestnástky, lenže minul bránu. Liptáci už v závere nepripustili drámu, zvíťazili 1:0, vďaka čomu sa tešia zo zisku štvrtého ligového bronzu v klubovej histórii a postupu do Európskej ligy.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Ďakujem za tie pekné slová. Samozrejme keď sledujem slovenskú ligu a slovenské tímy, tak musím povedať, že tým spôsobom koučingu, spôsobom vedenia hráčov je mi Peter najbližší. Rovnako ako ja si prešiel mládežou na vrcholovej úrovni. Takže mám k Dunajskej Strede kladný vzťah a veľmi jej fandím. Som veľmi rád, že sme skončili hneď za nimi a že sme skončili tretí. Pretože kto viac sleduje Ružomberok, pohyby v kádri a šírku kádra, vidí, že chlapci spravili v play off neuveriteľnú sériu. V play off sa zdvihli a pracovali každý zápas. Výsledok a postavenie v tabuľke je ich odmenou a ja sa im chcem za to poďakovať, pretože ten rok s nimi bol fantastický a my s Jirkom Jarošíkom sme sa sem tešili. Keď sme napríklad prehrali alebo sme mali tie remízové zápasy, tak sme sa sem každý deň tešili. Bola s nimi skvelá práca. Prajem im, aby niektorí hráči urobili krok ďalej. Myslím si, že ich tu pár takých je. Taktiež by som sa chcel poďakovať svojmu realizačnému tímu. Fyzioterapeutom, lekárom, masérom, pretože to sú chlapci, bez ktorých by to tu nešlo. Sú to skvelí chlapci a máme skvelý, priateľský vzťah. Čo sa týka atmosféry v kabíne a realizačnom tíme, niečo také sa už nemusí ani nikdy zopakovať. Možno aj to je dôsledok toho, kde teraz sme a čo sme tu spravili. Veľmi im gratulujem, pretože je to ich úspech. Ja som tu bol len obďaleč a sledoval som to. Oni pracovali. Čo sa týka zápasu, Dunajská Streda je kvalitný tím. Keby mali lepšieho útočníka, napríklad keby mali dnes Baya, tak by sme asi nevyhrali, ale my sme zase stavili na našu náročnosť. Snažíme sa behať, pracovať. Občas nám utečie kvalita, ale som veľmi rád, že dnes dal gól Zizu, ktorého som sem priviedol zo Sparty a on sa za to takto odvďačil. Myslím, že podáva dobré výkony. Takisto Matúš Macík aj celá obrana podávala dobré výkony. Nerád by som niekoho zabudol, tak už nebudem ďalej menovať. Všetci sú to skvelí chlapci a veľmi im ďakujem za všetko.“

Peter Hyballa (tréner Dunajskej Stredy): „V prvom rade gratulujeme trénerovi Ružomberka a celému mužstvu k postupu do Európskej ligy. Dostali sa tam spolu s nami. Samozrejme z pohľadu fair play to nebol náš cieľ. Chceli sme vyhrať, chceli sme zabojovať aj kvôli Žiline. Bohužiaľ nepodarilo sa. Hovoril som hráčom pred zápasom, že Ružomberok začne silne. V prvých desiatich minútach určite pôjde za gólom, potom sa stiahne, bude hrať na protiútoky. Urobili krásnu akciu. S tými nábehmi za obranu máme celú sezónu problémy. Dnes opäť z toho padol gól a potom videli ste. Ani neviem, čo by som mal vytknúť mojim hráčom. Mali sme možno 70-80 percentné držanie lopty. Snažili sme sa. Ružomberok hral nebezpečne z protiútokov. Neboli sme dostatočne efektívni. Celú sezónu sme boli dobrí na lopte, dokázali sme si vytvoriť prevahu, ale bohužiaľ v tomto momente nemáme nejakého hráča, ktorý by vystrelil a skúsil nejakú strelu. Dúfal som, že možno Kalmár si dovolí nejaký dribling cez dvoch-troch hráčov. Išli sme na konci do rizika s dvomi obrancami. Hral tam už len Šatka s Konem. Celkovo by som povedal, že to bol z našej strany dobrý zápas, ale doplatili sme na tie problémy, čo sme dnes mali. Ružomberok bol fyzicky silnejší, mal vyšších, skúsenejších, starších hráčov. Tak isto bol súper efektívnejší. Ešte raz gratulujem Ružomberku a my sa už teraz zameriame na posledný zápas s Michalovcami. “