15.9.2021

Slovnaft Cup: Ruža postúpila cez Kysucké Nové Mesto + VIDEO

V stredu 15. septembra 2021 o 15:30 odohral Ružomberok tretie kolo Slovnaft Cupu na štadióne klubu MŠK Kysucké Nové Mesto.
0:6 (0:4)
MŠK Kysucké Nové Mesto
Pohár
MŠK Kysucké Nové Mesto vs MFK Ružomberok

MŠK Kysucké Nové Mesto: Holeš (46. Šteiniger) - Štefunda, Bugáň, Brodňan, Dadaj (46. Ploštica), Ceniga, Martinček (78. Mozol), Druska (68. Mizera), Kubala (46. Mrmus), Slíž, Čelko

MFK Ružomberok: Frühwald – Ďungel, Luka, Mojžiš (46. Maslo), Selecký – Zsigmund – Kostadinov (46. Kubík), Brenkus, Múdry (46. Kochan), Rymarenko (46. Regáli) – Gerec (46. Dopater)

Góly: 11. Mojžiš, 30. Kostadinov, 40. a 66. Brenkus (druhý z 11m), 41. Rymarenko (z 11m), 82. Kubík

Žlté karty: 10. Bugáň, 77. Ceniga - 76. Kubík

Rozhodovali: Libiak - Čajka, Tůma

Diváci: 330

Liptáci sa od úvodu snažili otvoriť skóre. V 4. minúte vybojoval Rymarenko priamy kop z nebezpečnej pozície, lenže Brenkusovu strelu z tejto štandardnej situácie zblokovali domáci ponad bránu na rohový kop. Po dvoch minútach Zsigmund našiel Gereca, ktorý sa ocitol zoči-voči Holešovi, no ten vyrazil jeho strelu. Krátko na to bol domáci gólman úspešný aj pri Rymarenkovom zakončení. V 11. minúte mali Ružomberčania k dispozícii druhý priamy kop. Rymarenko zvolil priame zakončenie. Jeho strelu odvrátil Holeš do žrde, od nej sa lopta odrazila pred bránu a Mojžiš ju dokopol do siete – 0:1. Po troch minútach Holeš vyrazil Brenkusovu strelu z priameho kopu pred nabiehajúcich hráčov hostí. Rymarenko však trafil žrď, následne brankár vyrazil ďalšiu jeho strelu a chytil aj dorážku Kostadinova. V 20. minúte vystrelil Gerec spoza obrancov, no Holeš bol na mieste. Po troch minútach Brenkus nebezpečne vystrelil po Rymarenkovej prihrávke, jeho strelu vyrazil Holeš opäť pred futbalistu obliekajúceho dres s číslom 29, ten našiel pred bránou Gereca, no aj jeho hlavičku zneškodnil brankár. V 30. minúte Brenkus vysunul Kostadinova a ten nezaváhal – 0:2. Po chvíli si to títo dvaja hráči vymenili a pri Brenkusovom zakončení bol úspešnejší Holeš. V 40. minúte Brenkus zužitkoval Rymarenkovu prihrávku a zapísal sa do streleckej listiny – 0:3. Už po minúte bol v šestnástke faulovaný Gerec. Nariadený pokutový kop premenil Rymarenko – 0:4. Po štvrtom góle hostí pohrozili aj domáci hráči, lenže ich ofenzívna aktivita sa skončila Kubalovou hlavičkou smerujúcou mimo brány. Krátko na to na opačnej strane obranca nepustil do siete Gerecovu strelu z uhla.

Aj v druhom dejstve boli hostia ofenzívne naladení. Krátko po zmene strán domáceho gólmana preveril Dopater a v 51. minúte pohrozil Kubík, ktorého strelu z hranice veľkého vápna zblokoval obranca na rohový kop. Po piatich minútach Brenkus našiel centrom z rohového kopu Luku, lenže obranca hostí nohou usmernil loptu vedľa brány. V 66. minúte si Brenkus vypýtal faul v šestnástke a následne premenil nariadený pokutový kop – 0:5. Po troch minútach domáci získali priamy kop. Čelkovu strelu zblokoval múr pred Štefundu a ten vystrelil z väčšej vzdialenosti tesne vedľa. V 72. minúte sa Regáli veľmi pekne preštrikoval cez súperových obrancov v domácom veľkom vápne, no následne z ťažkého uhla vystrelil tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Krátko na to Regáli pri ďalšom výpade po ľavej strane ihriska prihral v šestnástke Dopaterovi, ktorého strelu chytil Šteiniger. V 77. minúte Štefunda vystrelil z ťažkého uhla mimo brány. Po piatich minútach Regáli poslal center z ľavej strany pred bránu, kam si nabehol Kubík a hlavou upratal loptu do siete – 6:0. O chvíľu to Regáli skúsil spoza obrancu, lenže Šteiniger bol na mieste. V 85. minúte domáci gólman zneškodnil Dopaterovu strelu. Po troch minútach Regáli vystrelil k bližšej žrdi, no Šteiniger chytil aj toto jeho zakončenie. Bodku za duelom dal Brenkus, ktorého strela zo stredu ihriska opečiatkovala brvno. Ružomberok vyhral nad Kysuckým Novým Mestom 6:0 a postúpil do štvrtého kola.