9.8.2016

Slovnaft Cup: V druhom kole hattrick Michala Faška a šesť gólov v súperovej sieti

Ružomberok odštartoval svoje pôsobenie v novom ročníku najvyššej pohárovej súťaže zápasom 2. kola Slovnaft Cup-u v Plavnici.
1:6 (0:2)
FK Družstevník Plavnica
Pohár, 17:00
FK Družstevník Plavnica vs MFK Ružomberok

FK Družstevník Plavnica: Beňo - Fröhlich (55. Kuľanda), Verešpej, Janič (14. K. Tináth), Vojtek, Hovanec, M. Kupec (75. Chovanec), Rindoš, J. Tináth, Kinský, Dlugoš

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, A. Lovás – Nagy (63. Menich), Ďubek, Faško – Gal Andrezly (53. Sapara), Mareš (46. E. Daniel) – Gerec

Góly: 66. J. Tináth - 34., 47. a 58. Faško (druhý z 11 m), 45. Gal Andrezly, 77. Gerec, 79. Ďubek

Žltá karta: 72. Vojtek

Rozhodovali: Kačenga - Špivák, Perát

Diváci: 1100

Pred slušnou návštevou padol prvý gól v 34. minúte, kedy otvoril skóre Michal Faško – 0:1. V závere prvého polčasu ešte zvýšil náskok hostí Peter Gal Andrezly – 0:2.

Hneď po zmene strán zahrával Ružomberok pokutový kop, ktorý premenil Michal Faško a ten istý hráč rozvlnil sieť aj v 58. minúte, kedy zvýšil skóre na rozdiel štyroch gólov a skompletizoval svoj hattrick. O osem minút neskôr sa o slovo prihlásil domáci Ján Tináth – 1:4. Ruža zareagovala na gól vo svojej sieti v 77. minúte gólom Štefana Gereca a po dvoch minútach uzavrel Tomáš Ďubek na konečných 1:6.

Ružomberok po víťazstve v Plavnici postupuje do tretieho kola najvyššej pohárovej súťaže, kde si zmeria sily s úspešnejším zo zajtrajšieho zápasu ŠK Selce – Partizán Bardejov.