17.10.2020

Výhra vďaka obratu skóre v samom závere + VIDEO

V sobotu 17. októbra 2020 odohral Ružomberok desiate kolo Fortuna ligy s domácou Senicou.
1:2 (0:0)
FK Senica
10. kolo, 17:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Fryšták - Addo, Asanovič, Carrillo - Kopečný, Totka, Gallovič, Nemec - Piroska - Malec, Yenne (70. Fotr)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma (46. Mojžiš), J. Maslo, Mrva – Kmeť, Kochan, Múdry (77. Ďungel), Takáč (64. Kostadinov), Madleňák (83. Filinský) – Almási (64. Regáli), Gerec

Góly: 54. Addo - 87. Gerec, 88. Carrillo

Žlté karty: 58. Carrillo, 61. Nemec - 38. Almási, 90. Kmeť

Rozhodovali: Kišš - Hrčka, Vitko

Macík čelil prvému vážnejšiemu streleckému pokusu v 14. minúte a aktivita domáceho celku pokračovala. Po štyroch minútach Macík zneškodnil Kopečného zakončenie. V 21. minúte sa dostal Piroska do veľkej príležitosti a jeho hlavičku vyrazil ružomberský gólman. V 25. minúte to na opačnej strane vyskúšal Almási, lenže minul bližšiu žrď. Po dvoch minútach nebezpečne vypálil Madleňák a Fryšták vyrazil jeho zakončenie na rohový kop. V 30. minúte Malec hlavičkoval tesne vedľa horného rohu svätyne tímu spod Čebraťa. O dve minúty neskôr Fryšták nohou vyrazil Kmeťovu strelu na rohový kop. V 36. minúte Macík stihol zasiahnuť pred nabiehajúcim Piroskom a následne vyrazil Malecovu strelu. O osem minút neskôr sa po rohovom kope a následných centroch dostal Maslo k zakončeniu spoza veľkého vápna, ale namieril nad. Vzápätí na opačnej strane po výbornej práci Maleca strieľal Kopečný a Macík opäť podržal svoje mužstvo.

V 52 minúte Kopečný poslal pekný center pred bránu a Yenne hlavičkoval tesne vedľa. Po dvoch minútach zahrával Piroska rohový kop. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Addo a otvoril skóre – 1:0. V 80. minúte sa po ružomberskom rohovom kope dostal do nebezpečného protiútoku Fotr, ktorého stihol križovať Ďungel a následnú strelu nakoniec chytil Macík. Po šiestich minútach si brankár hostí poradil so zakončením Maleca. Ružomberčanom sa napriek viacerým sľubným náznakom dlho nedarilo výraznejšie ohroziť súperovu bránu. Záver duelu im však vyšiel priam dokonale. V 87. minúte  po Kmeťovom centri Kostadinov hlavou našiel v šestnástke Gereca a ten vyrovnal na 1:1. Už po minúte Kmeť odcentroval pred bránu a Carrillo si strelil vlastný gól – 1:2. Domácu snahu o vyrovnanie v nadstavenom čase už Liptáci ustáli a po výhre 2:1 si zo Záhoria odvážajú nesmierne dôležité tri body.