12.9.2015

Aj vďaka fanúšikovskej podpore sme zaznamenali prvé ligové víťazstvo

Po reprezentačnej prestávke a zmenách v realizačnom tíme, pokračovala liga svojím 8. kolom, v ktorom sa Liptáci predstavili v Podbrezovej. Vedením tímu z pozície hlavného trénera bol pred stretnutím poverený Ladislav Pecko.
0:1 (0:1)
Štadión ŽP Šport na Kolkárni
8. kolo, 19:00
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak - Andrič, Kupčík, Pimpara, Migaľa - Kochan - Gál-Andrezly, Szöke (57. Almaský), Mehanovič, Mikinič (32. J. Pančík) - Vaščák (42. Sabler)

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Lupták – M. Nagy, Ďubek (90+. Ondrek) – Zošák, Faško (65. Cheptine), A. Lovás (20. Boszorád) – Jakubko

Gól: 13. A. Lovás

Žlté karty: 11. Mikinič, 24. Migaľa, 38. Kochan – 58. Faško, 87. Boszorád

RozhodovaliJežík - Mókoš, Lieskovský

Diváci: 1305

Od úvodu stretnutia hnali futbalistov spod Čebraťa vpred fanúšikovia, ktorí vycestovali na súperovu pôdu. V 2. minúte ich vystrašil Tofiloski, keď mu nevyšiel odkop a lopta od jeho nohy smerovala na roh. O osem minút neskôr to spoza pokutového územia vyskúšal Kochan, ale mieril nad bránu. V 13. minúte sa vydali hostia na jeden zo svojich ofenzívnych výletov. Zošák prihral pred pokutovým územím do strany, kam si nabehol Ďubek, prihrávkou našiel pred bránou Lovása a ten nezaváhal – 0:1. Autorovi gólu však na dobrom pocite určite ubralo zranenie, ktoré utrpel pri zakončení a musel kvôli nemu opustiť trávnik. Liptáci mohli následne poistiť svoje vedenie, lenže Nagy mieril spoza veľkého vápna vedľa domácej svätyne a Jakubko si v sľubnom úniku nepotykal so zakončením. Na druhej strane pohrozil v 34. minúte Mehanovič, lenže jeho strela letela tesne vedľa priestoru troch žrdí. V 45. minúte hlavičkoval po rohu Kochan mimo brány.

V druhom dejstve boli aktívnejší domáci hráči snažiaci sa dohnať súperov tesný náskok. V 55. minúte vystrelil Mehanovič z hranice pokutového územia tesne nad horný roh Tofiloskiho svätyne. Minútu po hodine hry bol Tofiloski v plnej permanencii, keď Gál-Andrezlyho strelu vyrazil pred seba a následne čelil dorážke Almaského, hosťujúceho v Podbrezovej. O odpoveď sa z nádejného protiútoku snažil Jakubko, no domáci gólman poslal jeho strelu na roh. V 63. minúte hostia odvrátili center zo svojej šestnástky, ale lopta sa dostala k Migaľovi. Ten však vystrelil tesne nad bránu. Trinásť minút pred koncom riadneho hracieho času Mehanovič rozvlnil sieť za ružomberským gólmanom, no ťažil pri tom z ofsajdovej pozície a preto jeho presný zásah neplatil. O minútu neskôr si Tofiloski poradil s Pančíkovou krížnou strelou. V ďalšom priebehu si už ani jeden z tímov nevypracoval výraznejšiu šancu a Liptáci sa po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu mohli spolu so svojimi fanúšikmi tešiť z prvého ligového víťazstva v sezóne.

Zdenko Frťala (tréner Podbrezovej): ,,Keď sa prehráva, ťažko sa hľadá pohoda. Nezvládame kľúčové momenty zápasu, či v obrannej, alebo útočnej fáze, preto sme neboli úspešní. Nepremenili sme šance a súperovi darovali gól na zlatom podnose. Zápas sa hrá na góly, my sme nestrelili ani jeden, preto sme prehrali."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Ťažký zápas, tak ako sme očakávali. Vstúpili sme do neho dobre, boli sme aktívni, dobre sme bránili, nepúšťali súpera do šancí. Vyrážali sme do protiútokov, strelili gól, boli sme na koni. Škoda, že Jakubko nepremenil šancu, mohli sme hrať pokojnejšie. V druhom polčase akoby doľahla na hráčov ťažoba, odrazu sme boli pomalší, robili sme chyby a súpera sme naštartovali. Som rád, že sme to uhrali a získali tri body. Dúfam, že víťazstvo nám pomôže hlavne psychicky."

Štefan Zošák (kapitán Ružomberka): ,,Prvý polčas sme boli jednoznačne lepší, v druhom nás súper zatlačil, no bojovnosťou a šikovnosťou sme to konečne dotiahli do troch bodov. V závere sme sa dostali pod tlak, boli sme pasívni, vpredu sme nepodržali loptu, brejky sme nedoťahovali. Uvidíme v ďalšom zápase, keď sa budeme snažiť toto víťazstvo potvrdiť. Na Podbrezovú sme si trúfali, no štatistiky sú jedna vec, realita druhá."