19.1.2022

Alexander Mojžiš predlžuje pôsobenie v Ružomberku

Predstavitelia futbalového klubu MFK Ružomberok podpísali novú zmluvu s obrancom Alexandrom Mojžišom do 31. mája 2025.

Momentálne 23-ročný defenzívny hráč spravil svoje prvé futbalové kroky v klube OTJ Hontianske Nemce, odkiaľ v auguste 2010 prestúpil do Dukly Banská Bystrica, kde pôsobil sedem rokov a jeho ďalšia cesta viedla do Podbrezovej. V júli 2019 sa stal hráčom nášho klubu.

Dnes už bývalý slovenský reprezentant do dvadsaťjeden rokov sa rýchlo stal stabilnou súčasťou zadných radov tímu spod Čebraťa. Pôvodne nastupoval na pozícii krajného obrancu. Momentálne mu patrí stopérsky post po boku skúseného Jána Masla, kde sa taktiež nestratil a naďalej zlepšuje svoje výkony.

Hoci jeho základnou úlohou nie je strieľanie gólov a doteraz skóroval vo Fortuna lige trikrát, presné zásahy Alexandra Mojžiša vo všetkých prípadoch znamenali víťazstvo 1:0 a trojbodový zápis v dôležitých zápasoch. V jesennej časti sezóny 2019/20 rozhodol v dvoch po sebe nasledujúcich stretnutiach o výhrach v Dunajskej Strede a Michalovciach. Počas minulosezónnych jarných bojov v nadstavbovej skupine o udržanie medzi elitou, zariadil gólom domáce víťazstvo nad Pohroním.

V jesennej časti aktuálneho ročníka odohral pätnásť ligových duelov a v nich sa môže pochváliť úspešnosťou súbojov 76,2 %, čo je druhé najlepšie číslo z celej Fortuna ligy. Úspešnejší v tomto ukazovateli je len známy trnavský futbalista Martin Škrtel. Ružomberský obranca zasiahol v tejto sezóne aj do dvoch zápasov Slovnaft Cupu, pričom otvoril skóre v stretnutí s Kysuckým Novým Mestom, ktoré Liptáci zdolali 6:0.

Veríme, že predĺženie spolupráce je správnym krokom pre obidve strany a Alexandrovi Mojžišovi sa bude naďalej dariť potvrdzovať svoje doterajšie kvalitné výkony!

Foto: Milan Bezák, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK