ŠTADIÓN, VSTUPENKY A CENNÍK UT

Tribúna B - západná ("stará", 2536 sedadiel)

Sektor A - 514 sedadiel / 8 € (Fans HOSTIA)
Sektor B - 798 sedadiel / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor C - 710 sedadiel / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor D - 514 sedadiel / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)

Tribúna A - východná ("nová", 2340 sedadiel)

Sektor A - 352 sedadiel / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor B - 310 sedadiel / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor C - 373 sedadiel (z toho 30 PRESS) / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor D - 169 sedadiel (VIP)
Sektor E - 476 sedadiel (z toho 10 PRESS) / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor F - 308 sedadiel / 8 € / 6 € (dôchodcovia, študenti s ISIC) / 5 € (študenti PF Katolíckej univerzity v RK) / 0 € (ZŤP, Janského plaketa, dieťa do 10 rokov, OZ Ružomberčan)
Sektor G - 352 sedadiel / 6 € (Fans DOMÁCI s klubovými suvenírmi)

Na domáce ligové zápasy A mužstva majú vstup zadarmo deti do 10 rokov v sprievode osoby so zakúpenou vstupenkou resp. permanentkou, držitelia preukazu ZŤP (vrátane jedného asistenta) a Janského plakety a mamičky s kočíkmi (do bezbariérového sektoru pri východnej tribúne). Návštevníci štadióna s nárokom na bezplatný vstup si taktiež musia v pokladni vyzdvihnúť vstupenku v nulovej hodnote, nakoľko všetky miesta sú na sedenie.

Upozornenie pre návštevníkov štadióna

Návštevníkov domácich ligových a pohárových zápasov seniorského A mužstva žiadame, aby prichádzali na štadión v dostatočnom časovom predstihu. Pokladne sú otvorené dve hodiny pred začiatkom zápasu. Zároveň upozorňujeme, že počas domácich ligových a pohárových zápasov seniorského A mužstva, trvá predaj vstupeniek na pokladniach štadióna MFK Ružomberok do 60. minúty hracieho času. Po tomto čase sú pokladne uzatvorené a vstup na štadión je umožnený len osobám s platnou vstupenkou zakúpenou v predpredaji, resp. permanentkou.

Hracie plochy

1. Hlavné trávnaté ihrisko (105 x 68 m)
2. Tréningové ihrisko s umelou trávou (105 x 68 m)

Tréningové futbalové ihrisko s umelou trávou je situované v západnej časti areálu MFK Ružomberok hneď za tribúnou „B“.
Súčasťou uvedeného ihriska je aj vonkajšie osvetlenie, ktoré bolo dané do užívania v roku 2004.
V roku 2016 bola UT komplexne zrekonštruovaná (článok "Naš umelý trávnik získal certifikát FIFA Quality Pro", zo dňa 28.10.2016) a položený nový typ umelého trávnika JUTA-CHAMPION 60/165 EPDM Ekotrend.
UT spĺňa kvalitou certifikát FIFA Quality Pro č. AK6454.1.
Umelý trávnik je možné po dohode s klubom MFK Ružomberok využívať aj na futbalové tréningové jednotky a komerčné futbalové zápasy v cenách podľa priloženého cenníka.

Umelé osvetlenie hracej plochy

Osvetlovacia sústava sa nachádza na štyroch samostatných výložníkoch. Projekt vypracovala firma PHILIPS. Pôvodný inštalovaný výkon na osvetlenie hracej plochy 268 kW sa navýšil na 307,146 kW z dôvodu zvýšenia požadovanej intenzity osvetlenia (predpisy UEFA).

Osvetlenie hracej plochy má štyri režimy:

- tréning - inštalovaný výkon (20 svietidiel)
- zápas - inštalovaný výkon (32 svietidiel)
- TV zápas národný - inštalovaný výkon (38 svietidiel)
- TV zápas medzinárodný - inštalovaný výkon (52 svietidiel)

Orientačný plán štadióna MFK Ružomberok (väčší obrázok):

Orientačný plán štadióna MFK Ružomberok