22.12.2015

Gól Gagika Daghbashyana prepísal históriu

Arménsky futbalista Gagik Daghbashyan obliekajúci oranžový dres od začiatku jarnej časti minulého ročníka sa v poslednom jesennom kole Fortuna ligy prezentoval dvomi dôležitými presnými zásahmi. Prvý z nich sa stal Gólom mesiaca november.

Obranca Gagik Daghbashyan čakal na svoj premiérový ligový presný zásah až do posledného jesenného kola, v ktorom najskôr v 21. minúte otvoril gólový účet domáceho stretnutia s Podbrezovou a v 86. minúte skóroval druhýkrát, čím rozhodol o víťazstve Ružomberka v pomere 3:2.

Úvodný gól zápasu, pred ktorým si vymenil loptu s Martinom Jakubkom a následne ju poslal do vzdialenejšieho horného rohu brány si vyslúžil nomináciu do ankety Gól mesiaca november, kde boli zaradené aj presné zásahy z kola odohraného v decembri. Anketa trvá už tretiu sezónu a náš klub v nej mal zastúpenie už niekoľkokrát, no až doteraz sa žiadny z gólov ružomberských futbalistov netešil z prvenstva vo fanúšikovskom hlasovaní určujúcom víťaza.

Prvý ligový zápis Gagika Daghbashyana do streleckej listiny však zaujal natoľko, že v ankete získal 35,5% hlasov. Na druhom mieste sa umiestnil Miroslav Viazanko z Podbrezovej, ktorý v tom istom súboji vyrovnával ďalekonosnou strelou na 2:2 a získal 21% hlasov. Na tretej priečke sa umiestnil Ryan Koolwijk z Trenčína – 20,5% hlasov, na štvrtom mieste Tomáš Kóňa z Myjavy – 19,3% a piatu priečku obsadil náš bývalý hráč Léandre Gael Tawamba Kana zo Zlatých Moraviec – 3,7% hlasov.

Gól mesiaca november si môžete znova pozrieť TU!