29.10.2023

Marek Zsigmund: „Nemôžeme dostávať zbytočné góly“

Ružomberok v domácom zápase dvanásteho kola Niké ligy prehral so Žilinou 0:2. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity kapitán tímu Marek Zsigmund.

Začiatok stretnutia bol v réžii hostí, ktorí sa dostali do viacerých nebezpečných situácií. Postupom času sa osmelili aj Liptáci a v 19. minúte Šimon Gabriel po priamom kope Adama Tučného hlavičkoval do žrde. O jedenásť minút išli do vedenia Žilinčania, keď Timotej Jambor gólovo zúročil zaváhanie obrany. Úvod sme mali taký všelijaký. Žilina nás prehrávala. Prišiel nový tréner, sú tam nové veci. Ešte si to muselo trošku sadnúť. Myslím, že potom sme už zlepšili výkon, ale nemôžeme dostávať také zbytočné góly. Sami sme si prehrali zápas. Tie góly boli hrozné a to sa nemôže stať. Stalo sa to už v druhom zápase. Musíme odstrániť takéto veci,“ zhodnotil ružomberský stredopoliar.

Zbytočný inkasovaný gól mrzel najviac, pretože otáčať zápas so silným súperom je veľmi náročná úloha. Tiesnený Mário Mrva sa v spomínanej situácii po zisku lopty snažil miesto čisto defenzívneho „nefutbalového“ odkopu mimo hry o konštruktívnu rozohrávku, čo sa mu žiaľ tentokrát vypomstilo. „Chcieť hrať futbal je pekné, ale keď sa pozriete na to ihrisko a vidíte tam bahno, tak niekedy proste nemôžete hrať pekný futbal. Ak ide o výsledok niekedy aj hra nemôže byť krásna keď je také bahno. Takže musíme to radšej riešiť jednoducho. Bolo by to v tej chvíli stále 0:0 a možno by sme sa nakoniec mohli tešiť,“ vrátil sa Marek Zsigmund k smolnému momentu.

Hneď v úvode druhého polčasu mali Ružomberčania šancu na vyrovnanie, lenže hlavičku Samuela Šefčíka v poslednej chvíli zblokoval Kristián Bari. V 54. minúte pridal druhý gól hostí Dávid Ďuriš. Liptákom sa síce v ďalšom priebehu nedala uprieť snaha, no zakončenie Jana Hladíka vyrazil Ľubomír Belko a strela Olivera Luterána, ako aj hlavička Mariána Chobota, nesmerovali medzi žrde. Tréner nám cez prestávku prizvukoval, že musíme lepšie plniť tie veci, ktoré sme si povedali a myslím, že sa to zlepšilo, ale dostali sme ďalší zbytočný gól z nakopnutej lopty. Keď sa prehráva 0:2 už je to ťažké. Mali sme šance, ale zase nám to nepadlo,“ dodal kapitán tímu spod Čebraťa.