28.4.2024

Marián Chobot s prvým ligovým gólom v ružomberskom drese

Ruža v sobotnom zápase siedmeho kola nadstavbovej časti Niké ligy doma vyhrala nad Podbrezovou 3:2. Po stretnutí predstúpil pred novinárov autor druhého presného zásahu Marián Chobot.

Ruža išla do vedenia v 26. minúte, keď po peknej prihrávke Kristófa Domonkosa vystrelil z hranice veľkého vápna Šimon Gabriel a lopta skončila po teči Ridwana Sanusiho v sieti. Už po troch minútach prišla odpoveď v podobe vyrovnávajúceho gólu Reného Paraja. Posledné slovo v úvodnom dejstve mal ale Marián Chobot, keď peknou strelou spoza šestnástky do horného rohu vrátil vedenie na stranu Liptákov. „Som veľmi spokojný, že mi to tam konečne padlo a taktiež som veľmi rád, že sme to zvládli víťazne,“ radostne konštatoval ružomberský stredopoliar a ďalej pokračoval: „Veľkú úlohu spravili Martin Boďa s Martinom Chrienom. Odtiahli mi hráčov. Bola medzi nimi veľká diera, takže využil som to a som rád, že mi to tam padlo.“

Po zmene strán Železiari pridali na aktivite a napokon boli v 59. minúte odmenení presným zásahom Rolanda Galčíka. Po tomto momente opäť preberali iniciatívu domáci a vytvorili si viaceré nádejné situácie. O osude stretnutia napokon po prihrávke od Martina Chriena rozhodol Štefan Gerec, keď strelil gól na konečných 3:2. Po bezgólových ligových remízach v Žiline a Dunajskej Strede tak tentokrát diváci videli päťkrát loptu v jednej či druhej bráne. „Sme veľmi radi, že sme si vypracovali nielen jednu šancu, ale oveľa viac. Naozaj tri góly to sa nestáva často. Takže sme veľmi radi, že sme boli efektívni,“ povedal Marián Chobot.

V stredu 1. mája 2024 o 15:00 čaká mužstvo spod Čebraťa v Košiciach finále Slovnaft Cupu so Spartakom Trnava a všetka pozornosť sa upriamuje na tento duel. Pre Ružomberčanov pôjde o celkovo piate finále v klubovej histórii, pričom úspešní boli v doterajších štyroch prípadoch zatiaľ len raz. „Už od teraz myslíme len na to. Musíme sa dobre zregenerovať, pripraviť sa. Bohužiaľ ja to budem sledovať len z tribúny, pretože som sa vykartoval. Takže verím, že to chalani zvládnu. Budem im držať palce,“ dodal futbalista obliekajúci dres s číslom dvadsať.