22.9.2022

Martin Regáli hral za Slovensko

Vo štvrtok 22. septembra 2022 odohralo Slovensko v Trnave domáci zápas Ligy národov s Azerbajdžanom. Ružomberský útočník Martin Regáli nastúpil v základnej zostave a hral do 63. minúty.

V 16. minúte pohrozili hostia, keď Dadasov spoza veľkého vápna minul vzdialenejší horný roh. Po štyroch minútach Bénes preveril súperovho gólmana strelou z priameho kopu. V 26. minúte Šatka zblokoval na rohový kop nebezpečnú strelu Hüseynova. O štyri minúty neskôr Lobotka našiel Regáliho, po ktorého centri Jirka prehlavičkoval odkrytú časť brány. V 32. minúte Almeida vystrelil spoza šestnástky tesne nad brvno. Po piatich minútach Regáli prihral na hranicu veľkého vápna Berovi, no jeho peknú strelu zastavila spojnica. V 42. minúte Regáliho center z pravého krídla Bero v rýchlosti hlavou neusmernil medzi žrde. Na konci prvého polčasu Dadasov otvoril skóre strelou k bližšej žrdi – 0:1.

V 51. minúte Regáli prihral Berovi a jeho strelu vyrazil Magomedaliyev. O sedem minút Bénes vypálil spoza šestnástky nad. V 59. minúte Boženík namieril do brvna. Po desiatich minútach Hancko vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa. V 86. minúte si Mráz nabehol na Hanckov center z priameho kopu, lenže tiesnený hlavičkoval nad brvno. Po štyroch minútach Lobotka vystrelil spoza veľkého vápna na stred brány, kde bol pripravený Magomedaliyev. V nadstavenom čase získalo Slovensko pokutový kop, ktorý premenil Jirka – 1:1. Napriek výraznej hernej prevahe futbalistov spod Tatier v druhom polčase sa však stretnutie neskončilo vydretou remízou, pretože krátko po vyrovnaní udrel súper. Po rohovom kope skóroval Haghverdi a Slovensko doma prehralo s Azerbajdžanom 1:2. Viac informácií o zápase nájdete TU.

Foto: TASR

ZDIEĽAJ ČLÁNOK