2.3.2022

Matej Kochan po zápase so Slovanom

Ružomberčania v utorok ukončili svoju púť tohtosezónnou edíciou Slovnaft Cupu, keď v osemfinále prehrali so Slovanom Bratislava 0:2. Po stretnutí predstúpil pred prítomných zástupcov médií Matej Kochan.

Po obojstranne opatrných úvodných minútach stretnutia sa postupne začali obidve mužstvá dostávať do šancí. V 36. minúte mali Liptáci obrovskú možnosť na otvorenie skóre, keď bol Matej Kochan faulovaný v šestnástke. Keďže pri zahrávaní pokutových kopov má veľmi slušnú štatistiku, bez váhania si postavil loptu na biely bod, no tentokrát minul. Doteraz som ich premieňal. Podarilo sa mi oklamať brankára, ale netrafil som bránu. Mohli sme ísť do vedenia, dostať Slovan ešte viac pod tlak. Nepodarilo sa. Slovan využil dve šance a vyhral,“ skonštatoval futbalista, ktorý v prípade absencie Jána Masla nosí na ramene kapitánsku pásku.

V závere prvého a na začiatku druhého dejstva nevyužil tri veľké šance útočník hostí Samuel Mráz, čo mohol potrestať Martin Rymarenko, lenže minul bránu. V 62. minúte poslal Slovan do vedenia Andre Green. Od 79. minúty hrali Belasí bez vylúčeného Vernona De Marca. Ružomberčania zvyšovali tlak, nebezpečnú strelu Štefana Gereca vyrazil Adrián Chovan. V 87. minúte však hosťom vyšiel protiútok a Andre Green strelil svoj druhý gól v stretnutí. V samom závere si ešte súperov brankár pripísal úspešný zákrok pri ďalšej strele Štefana Gereca, Lukáš Fabiš dorážal nad brvno a strela Martina Boďu smerovala tesne vedľa. Ruža tak podľahla Slovanu 0:2 a musela sa rozlúčiť s pohárovou súťažou. Škoda, mrzí to, lebo Slovan je dobré mužstvo, najlepšie na Slovensku. Myslím, že sme s nimi hrali aspoň vyrovnaný zápas. Možno sme mali aj viac šancí ako Slovan, ale oni boli efektívni a vyhrali,“ povedal Matej Kochan.

Po prehre sa treba veľmi rýchlo pozviechať, pretože už v piatok 4. marca 2022 o 17:00 čaká Ružomberčanov prvé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s Dunajskou Stredou. Zatiaľ čo Ruža doteraz získala 41 bodov a patrí jej priebežná tretia pozícia, DAC má o päť bodov menej a v tabuľke je na štvrtej priečke. O dôležitosti tohto duelu tak nemôže byť pochýb. V piatok máme ďalší zápas, takže treba zregenerovať. Zhodnotíme si tento zápas, ale presvedčili sme sa, že vieme hrať aj so Slovanom. Čaká nás ďalší zápas a na ten sa musíme pripraviť,“ dodal ružomberský stredopoliar.