16.6.2024

Novú zmluvu podpísal aj Tomáš Frühwald

Predstavitelia futbalového klubu MFK Ružomberok sa dohodli na novej zmluve s brankárom Tomášom Frühwaldom.

21-ročný gólman hrával v mládežníckych rokoch za Duklu Banská Bystrica, Podbrezovú aj Nitru, odkiaľ v lete 2019 ako dorastenec prestúpil do Ružomberka. V centre dolného Liptova sa postupne prepracoval na post brankárskej jednotky. Svoj prvý duel v najvyššej seniorskej súťaži odchytal v poslednom kole sezóny 2021/22, kedy sa Ružomberčania rozlúčili s úspešným ročníkom výhrou nad Sereďou 3:1. Ešte predtým odchytal v tom istom ročníku aj tri stretnutia v Slovnaft Cupe, pričom s Oravským Veselým (3:0), Kysuckým Novým Mestom (6:0) aj s Lipanmi (1:0) udržal čisté konto.

V nasledujúcej sezóne 2022/23 absolvoval medzi žrďami trinásť ligových a dve pohárové stretnutia, pričom v lige neinkasoval v štyroch a v Slovnaft Cupe v obidvoch súbojoch. V zatiaľ poslednom ročníku 2023/24 sa po odchode Ivana Krajčírika definitívne ujal postu brankárskej jednotky. V sedemnástich ligových dueloch udržal šesťkrát čisté konto a v Slovnaft Cupe nebol prekonaný v štyroch z piatich meraní síl, vrátane veľmi náročného štvrťfinále s Dunajskou Stredou a aj pamätného košického finále so Spartakom Trnava, kedy aj vďaka viacerým jeho zákrokom Ruža druhýkrát v histórii získala Slovnaft Cup.

Slovenský reprezentant do dvadsaťjeden rokov predĺžil pôsobenie pod Čebraťom do konca mája 2026. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a veríme, že Tomáš Frühwald nás, tak ako doteraz, opäť podrží svojimi zákrokmi v náročných zápasoch!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK