19.4.2024

Preview: Cestujeme do Dunajskej Stredy

V sobotu 20. apríla 2024 o 18:00 odohrá Ružomberok v Dunajskej Strede šieste kolo nadstavbovej časti Niké ligy. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Ondřejom Smetanom.

Ruža tento týždeň skompletizovala postup do piateho finále Slovnaft Cupu v klubovej histórii, v ktorom si zmeria sily so Spartakom Trnava. Po výhre v Lipanoch 5:0 zo začiatku apríla, dostali v domácej semifinálovej odvete priestor najmä menej vyťažení hráči. Pred domácim publikom podľahli účastníkovi tretej najvyššej súťaže 0:1. Na vytúžený postup to s prehľadom stačilo, no každý ružomberský fanúšik čakal v utorok viac. Mrzí nás, že sme neuhrali lepší výsledok. To mrzí po každom nevyhratom zápase. Vždy chceme vyhrať, ale už by som sa k tomu nechcel vracať. Stalo sa a vyhodnotili sme si to. Niečo nám to ukázalo. Vieme ako skončil dvojzápas a kam sme sa vďaka tomu dostali. Tak by som sa k tomu staval a tak by som to uzavrel,“ zhodnotil tréner pohárovú odvetu.

Finále sa odohrá 1. mája 2024 o 15:00 v Košiciach a Liptáci budú chcieť druhýkrát v dejinách zdvihnúť nad hlavy trofej za prvenstvo v pohárovej súťaži. Predtým sa ale ešte treba naplno sústrediť na Niké ligu, kde má Ruža momentálne na svojom konte 42 bodov a nachádza sa na piatej pozícii. Od šiestej Podbrezovej ju delí osem bodov. Naopak, na štvrtú Žilinu, a aj na aktuálneho súpera tretiu Dunajskú Stredu, stráca tri body. Pri pohľade na ligovú tabuľku je tak pred sobotným duelom na Žitnom ostrove o motiváciu postarané. Je skvelé mať ich takto na dostrel. Čaká nás veľký a dôležitý zápas. Je to obrovská motivácia, takže sa na to musíme dobre pripraviť,“ povedal Ondřej Smetana pred duelom so súperom, s ktorým Ružomberok vo všetkých troch doterajších ligových dueloch aktuálneho ročníka remizoval 1:1 a v pohárovom štvrťfinále vyhral na jeho pôde 1:0.

Z dôvodu trestov za červenú kartu, resp. deväť žltých kariet, nebudú môcť hrať Šimon Gabriel a Marek Zsigmund. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Voyo. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Ján Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK