19.5.2023

Preview: Nadstavbu uzavrieme liptovským derby

V sobotu 20. mája 2023 o 18:00 odohrá Ružomberok v Poprade desiate kolo nadstavby Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža uplynulý víkend zvíťazila v poslednom domácom stretnutí tohto ročníka nad Michalovcami 2:0. Na úspešnej domácej rozlúčke sa gólmi podieľali Matej Madleňák a Samuel Šefčík. „Všetci sme šťastní, že aj v pozmenenej zostave sme vedeli byť lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali. Tým sme sa chceli poďakovať všetkým fanúšikom za to, že na nás chodili celú sezónu,“ povedal tréner.

Prvýkrát v jarnej časti dostal po zranení v bráne priestor Ivan Krajčírik. Ružomberský gólman si udržal čisté konto, pričom najviac sa zapotil v samom závere, keď nohou vyrazil nebezpečnú strelu, ktorú vyslal Adekunle Issa. „To je ďalšie pozitívum, že aj v tej deväťdesiatej minúte si zastal miesto a pripísal si ďalšiu nulu. Pre jeho sebavedomie je to veľmi dobre a určite pôjde výkonom ešte vyššie,“ spokojne konštatoval Peter Struhár.

Mužstvo spod Čebraťa má pred posledným kolom nadstavbovej časti na svojom konte 47 bodov a patrí mu siedme miesto, vďaka čomu si následne zahrá play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA, pričom prvý duel play-off bude v utorok 23. mája o 17:30 na štadióne štvrtého tímu. Ešte predtým, v sobotu 20. mája o 18:00, hrajú Ružomberčania v Poprade s Liptovským Mikulášom.

Pre Tatran, ktorý je s pätnástimi bodmi na poslednej dvanástej priečke, to bude rozlúčka s najvyššou súťažou. V základnej časti sa súboje obidvoch liptovských celkov skončili remízami 0:0 a 1:1. V nadstavbe Ruža doma vyhrala nad Tatranom 3:0 a každý ružomberský priaznivec si praje výhru aj v na dlhší čas poslednom vzájomnom súboji vo Fortuna lige.

Fanklub Concordia 1906 organizuje na stretnutie výjazd. Aj keď je isté, že Ruža skončí siedma a Tatran dvanásty, nič to nemení na skutočnosti, že pre fanúšikov pôjde v záverečnom kole nadstavby o atraktívny zápas. „Dúfam, že to bude atraktívne aj pre našich hráčov, lebo predsa je to derby. Bolo by dobré, aby sme zvládli toto derby a aby sme sa dobre pripravili na play-off,“ dodal šéf realizačného tímu ružomberského A mužstva.

Zo zdravotných dôvodov nebude môcť do duelu zasiahnuť Matej Kochan. Otázny je štart Jakuba Rakytu. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Stanislav Kmeť, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK