22.5.2023

Preview: V Podbrezovej odohráme semifinále play-off o EKL

V utorok 23. mája 2023 o 17:30 odohrá Ružomberok semifinále play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA na štadióne Podbrezovej. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža na záver nadstavbovej časti prehrala v Poprade s Liptovským Mikulášom 1:2. „Mrzí ma, že sme neuspeli v derby, lebo prišlo aj dosť divákov z Ružomberka. Nemali by sme podávať takéto výkony, keď sa fanúšikovia prídu pozrieť na náš vonkajší zápas. Našej hre chýbala energia a nastavenie hráčov. Síce v druhom polčase sme si vytvorili dostatok šancí na to, aby sme vyhrali, ale chýbali tam tieto atribúty. Tým pádom sme boli potrestaní penaltou a domáci si už potom ustrážili výhru,“ spomenul si tréner na predchádzajúci duel.

Jediný presný zásah mužstva spod Čebraťa v liptovskom derby zaznamenal Tomáš Bobček. Na gól mu prihral Viktor Úradník a pre mladého stredopoliara to bola druhá asistencia v posledných dvoch stretnutiach. Ak by sme chceli nájsť pozitíva na sobotnom meraní síl, jedným z nich by mohol byť výkon spomínaného hráča. „Nastúpili sme s piatimi zmenami v zostave a Viktor bol jeden z tých hráčov, ktorý dostal ďalšiu príležitosť. Teší nás, že ako mladý hráč sa už asistenciami presadzuje aj v Áčku a dúfam, že o chvíľu pridá aj dáky gólik. Je to pozitívum a ďalším pozitívom zápasu bolo, že oddychovali tí hráči, ktorí sme chceli aby oddychovali a nik sa nezranil,“ povedal Peter Struhár.

Nadstavbová časť je už minulosťou. Ružomberok skončil so 47 bodmi na siedmej pozícii. O tom, že ukončí ročník na čelnej priečke druhej šestky bolo definitívne rozhodnuté už po siedmom nadstavbovom kole. „Išli sme do nadstavby s tým, že chceme zostať prví v skupine, aby sme hrali baráž a to sa nám aj podarilo. Cieľom do jarných bojov bolo, aby sme stále boli v hre o pohárovú Európu. Teraz nám začne sezóna a treba spraviť všetko pre to, aby sme šancu, ktorá sa nám naskytla, využili v náš prospech,“ zhodnotil šéf realizačného tímu ružomberského A mužstva.

Teraz prichádza na rad play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA. V semifinále hranom na jedno stretnutie zabojuje Ruža o postup na štadióne Podbrezovej. Víťaz tohto duelu si následne v piatok zmeria sily s úspešnejším zo súboja medzi Banskou Bystricou a Žilinou. Mužstvo spod Čebraťa sa v tejto sezóne stretlo s Podbrezovou dvakrát. Duel v centre dolného Liptova sa skončil remízou 2:2 a následne Ružomberok vyhral v Podbrezovej 2:0.

Železiari taktiež získali 47 bodov, čo pre nich v prvej šestke znamenalo štvrtú pozíciu a výhodu domáceho prostredia v prípade obidvoch duelov play-off. Do nadstavby síce nevstúpili veľmi presvedčivo, no v jej závere dokázali uhrať viaceré zaujímavé výsledky a zdolať prvé dve mužstvá súťaže. „V posledných zápasoch vidno, že Podbrezová vie potrápiť aj silných favoritov, či už Dunajskú Stredu alebo Slovan. Musíme si na nich dať pozor. Hrajú veľmi dobre kombinačne a v pohybe. My musíme hrať hlavne kompaktne a využívať naše silné zbrane, určite to budú prechody. Dúfam, že budeme mať prevahu v osobných súbojoch,“ dodal Peter Struhár.

Zo zdravotných dôvodov nebude môcť do duelu zasiahnuť Gabriel Halabrín. Otázny je štart Mateja Kochana. Pozvánku na výjazd nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Ján Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK