27.11.2021

Preview: V Trnave sa odohrá súboj druhého s tretím

V nedeľu 28. novembra 2021 o 17:00 má Ružomberok na programe vonkajší zápas šestnásteho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ružomberčania v uplynulom kole privítali na svojom štadióne Trenčín, nad ktorým vyhrali gólmi Martina Regáliho, Mateja Kochana a Samuela Šefčíka 3:0. Sme veľmi radi, že nám vyšiel zápas s Trenčínom, kde sme do bodky splnili náš zámer. Potrebovali sme vyhrať a musím povedať, že chlapci odohrali ten zápas tak, že ho mali celý čas pod kontrolou. Vedeli sme o silných stránkach súpera, ktoré sú hlavne v rýchlej kombinácii, čo sa nám podarilo eliminovať. V obranných pavučinách sme vedeli získavať lopty a z toho sme trestali súpera. Pramenili z toho naše tri góly a z ďalších pressingových situácií sme mohli pridať ešte ďalší gól. Buď Tomáš Bobček alebo aj Dalibor Takáč keby riešil situáciu trochu inak,“ zhodnotil šéf ružomberského realizačného tímu predchádzajúci duel.

Samuel Šefčík sa po dlhom zranení dočkal prvého ligového štartu v ružomberskom drese a už krátko po príchode na trávnik si otvoril gólový účet v aktuálnom pôsobisku. Sme radi, že po dlhšom zranení dobre trénuje, v tréningoch vyzerá fajn. Sľúbili sme mu, že ak príde vhodná chvíľa, mohol by sa na tridsať minút dostať do hry. Bol za to vďačný a odvďačil sa nám najlepším možným spôsobom akým mohol. Strelil gól. Myslím si, že mu to len a len pomôže do ďalších zápasov. Vieme, že je kvalitný a vie byť v ofenzíve rozdielovým hráčom a môžeme sa na neho do budúcna spoliehať,“ povedal Peter Struhár.

Ružomberok doteraz získal 27 bodov a v ligovej tabuľke mu patrí priebežná tretia pozícia, pričom má o tri body viac ako štvrtá Dunajská Streda. Naopak, od druhej Trnavy ho delí šesť bodov. Liptáci sa v nedeľu predstavia práve na štadióne Spartaka Trnava. V súboji medzi druhým a tretím tímom súťaže chcú znížiť svoju stratu na tohto súpera a zároveň upevniť tretiu pozíciu. Uvedomujú si však, že ich nečaká nič ľahké.

Bude to súboj so silným súperom, opierajúcim sa o pevnú obranu. Pozornosť pútajú aj štatistiky ružomberského gólmana Ivana Krajčírika a trnavského Dominika Takáča. Trnava má veľmi vyvážené mužstvo. Dominuje hlavne v obrannej fáze hry, kde dostáva málo gólov. Ak nerátam kontumáciu, dostali len päť gólov a z toho len dva z hry. Ostatné dostali po štandardných situáciách. Bude veľmi ťažké sa tam presadzovať. Hrajú kompaktne a majú veľmi dobrého trénera, ktorý vie, že Ružomberok tam bude chcieť ísť s cieľom sa k nim priblížiť. S tým aj chceme nastúpiť do zápasu. Chlapci sa tešia na zápas. Musíme si dať pozor hlavne na ich individuality – Ristovského, Bukatu a Cabrala, ale myslím si, že chalani sa budú chcieť predviesť proti najlepšej obrane. Ideme s cieľom minimálne dvakrát prekonať súpera. Náš brankár sa doťahuje na brankára Trnavy a tým pádom by sme aj jemu pomohli, čo sa týka neinkasovaných gólov,“ skonštatoval tréner.

Do piatkového duelu nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť Adam Brenkus, Marek Zsigmund, Ján Maslo a Štefan Gerec. Otázny je štart Mária Mrvu, Samuela Šefčíka a Martina Rymarenka. Zápas sa žiaľ na základe aktuálne platných opatrení musí odohrať bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia vysiela TV Dajto, taktiež bude k dispozícii na VOYO a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, fortunaliga.sk, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK