25.5.2023

Preview: V Žiline odohráme finále play-off o účasť v EKL

V piatok 26. mája 2023 o 17:30 odohrá Ružomberok v Žiline finále play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Liptáci zvládli semifinále v Podbrezovej, kde vyhrali gólmi Mateja Madleňáka, Štefana Gereca a Martina Chriena 3:0. Chalani veľmi dobre vstúpili do zápasu. Do minúty sme si vedeli vypracovať tri veľké šance a až tretiu sa nám podarilo premeniť. Tým pádom sme mali výborný vstup do zápasu a po našom góle sa striedali šance aj na domácej strane, aj na našej. Dvakrát nás podržal Ivan Krajčírik a potom nám zase patril záver prvého polčasu, kde sme dominovali. Vyústením boli dva góly z našej aktivity, kde sme sa vedeli hlavne bežecky presadiť okolo hráčov. Išli sme do trojgólového vedenia a ešte aj súper mal vylúčeného hráča. Tým pádom sme v druhom polčase kontrolovali hru. Mohli sme pridať aj ďalšie góly, ale sme spokojní z toho dôvodu, že nastavenie a prejav aký sme mali v zápase nás teší a dáva nám to veľkú šancu do najbližšieho zápasu,“ zhodnotil tréner.

Ruža odohrá finále play-off v Žiline, ktorá sa so ziskom 39 bodov umiestnila na šiestom mieste a v semifinále zdolala domácu Banskú Bystricu 3:1. V aktuálnom ročníku má Ružomberok s týmto súperom nepriaznivú bilanciu, keď s ním v obidvoch vzájomných dueloch počas základnej časti prehral zhodne 0:2. Od posledného merania síl so Žilinou to budú v piatok presne tri mesiace a všetkých ružomberských priaznivcov by potešilo, keby Ruža svojmu súperovi vrátila tohtosezónne prehry. Boli by sme veľmi radi. Do zápasu ideme s pokorou, ale aj s vierou v naše schopnosti a to, že myslím si, že máme určite skúsenejší káder. Tak ako túto sezónu dvakrát Žilina s nami vyhrala, tak sme minulú sezónu my vyhrávali s nimi. Dôležité je, kto sa ako pripraví na zápas,“ zamyslel sa Peter Struhár.

Tak Šošoni ako aj Ružomberčania majú zatiaľ po jednom úspešnom účinkovaní v play-off. Mužstvo spod Čebraťa si v sezóne 2019/20 vybojovalo účasť v pohárovej Európe duelmi s Michalovcami a Trnavou. V nasledujúcom ročníku klub spod Dubňa uspelo v súbojoch so Sereďou a Zlatými Moravcami. Počas nie veľmi dlhej histórie play-off súbojov sa ešte nestalo, že by sa jeho víťazom stalo mužstvo zo šiesteho alebo siedmeho miesta. Tentokrát sa toto konštatovanie s určitosťou zmení. Práve tým je tá súťaž veľmi zaujímavá, ale myslím si, že rozdiel medzi mužstvami od štvrtého do siedmeho miesta bol minimálny, takže z tohto dôvodu sa to stalo. Rozhodla aktuálna forma a takisto určite priebehy obidvoch zápasov, ktoré sa hrali. Hrá šiesty so siedmym a je to o to zaujímavejšie,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Po tom, čo ružomberskí fanúšikovia vytvorili hráčom domáce prostredie v Poprade s Liptovským Mikulášom, nasledoval v utorok klubom organizovaný výjazd do Podbrezovej a podporu bude mať Ruža aj vo finále play-off pod Dubňom. Klub organizuje autobusový výjazd a viac informácií o ňom nájdete TU. Každopádne sa chcem fanúšikom poďakovať aj za výjazd v Podbrezovej, kde bolo počuť ich podporu. Dávali nám takisto energiu do zápasu. O to viac nás teší, že vieme, že sa chystajú aj do Žiliny. Týmto by sme ich chceli pozvať. Myslím si, že je to aj bližšie a mohli by prísť aj v hojnejšom počte,“ pozval Peter Struhár fanúšikov do Žiliny.

Zo zdravotných dôvodov je otázny štart Gabriela Halabrína. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Stanislav Kmeť, TASR, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK