14.5.2022

Preview: V predposlednom kole cestujeme do Dunajskej Stredy

V nedeľu 15. mája 2022 o 20:00 odohrá Ružomberok v Dunajskej Strede deviate kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža v uplynulom kole doma zvíťazila gólmi Martina Rymarenka, Štefana Gereca a Tomáša Bobčeka nad Žilinou 3:0. Zápas proti Žiline nám vyšiel. Myslím si, že sme Žilinu predčili jednoznačným výsledkom aj herným prejavom. Škoda, že sme neboli efektívnejší v zakončení, lebo myslím si, že stav mohol byť minimálne o dva, tri góly vyšší. Žilina nevystrelila na našu bránu. To hovorí za všetko,“ zhodnotil tréner predchádzajúci duel.

Na základe hlasovania fanúšikov sa Naším hráčom zápasu stal Tomáš Bobček, podieľajúci sa na výhre gólom a asistenciou. Ružomberský útočník bol zároveň spolu s Filipom Lichým a Štefanom Gerecom zaradený aj do ideálnej jedenástky Fortuna ligy podľa oficiálnych štatistík. My si aj interne vyberáme najlepšieho hráča, ktorý je vždy obdarovaný darčekom. Tomáš vyzeral v tom zápase veľmi dobre. Bol ochotný pracovať pre mužstvo. Výborný výkon mohol ešte viac vyšperkovať, keby dal góly aj z ďalších dvoch čistých šancí. Ale sme radi, že po zranení Boďu veľmi dobre naskočil a budeme sa o neho opierať,“ vyjadril sa Peter Struhár na adresu perspektívneho ofenzívneho hráča.

Liptákov čaká v nedeľu súboj predposledného kola nadstavbovej časti najvyššej súťaže na Žitnom ostrove s domácou Dunajskou Stredou. Ruža doteraz získala 57 bodov. Patrí jej druhé miesto, stráca trinásť bodov na prvý Slovan Bratislava a má trojbodový náskok pred treťou Trnavou. Keďže výsledky vzájomných meraní síl so Spartakom hovoria v prospech klubu spod Čebraťa, tento víkend má šancu získať ligové striebro. Môže sa tak stať už v sobotu, pokiaľ by futbalisti z Malého Ríma nezabodovali v Žiline. Ak Spartak v sobotu zvíťazí, Ružomberok bude na definitívu potrebovať vyhrať na juhu Slovenska. Pokiaľ Trnava remizuje pod Dubňom, Ružomberčania by sa tešili zo striebra po predposlednom kole, ak by v Dunajskej Strede získali aspoň jeden bod.

DAC má na svojom konte 46 bodov. Už je isté, že sezónu ukončí na štvrtej pozícii a v následnej baráži zabojuje o poslednú miestenku do Európskej konferenčnej ligy UEFA. Ruža s týmto súperom v aktuálnom ročníku najskôr doma prehrala 1:2, v závere jesene remizovala na súperovom štadióne 0:0 a v zatiaľ poslednom vzájomnom súboji pod Čebraťom zdolala Dunajskú Stredu 4:1. Vieme, že Dunajská Streda je mužstvo, ktoré by chcelo byť na vyšších pozíciách. Veľkosťou klubu, zázemím a hlavne kádrom je to mužstvo, ktoré sa radí medzi špičku Slovenska. Nečaká nás u nich nič ľahké. Bilancia je vyrovnaná, tak dúfam, že to nakloníme na našu stranu. Dúfam, že sa budeme prezentovať dobrým výkonom a že po zápase budeme všetci šťastní,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Kvôli zraneniam nebudú môcť do ligového duelu zasiahnuť Martin Boďa, Matej Kochan, Samuel Šefčík a Marek Zsigmund. Otázny je štart Jakuba Tancika a Petra Ďungela. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela TV Dajto a k dispozícii bude aj na VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK