21.8.2021

Bezgólová domáca remíza s Trnavou + FOTO, VIDEO

V sobotu 21. augusta 2021 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
0:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom
5. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Takáč (66. Kochan) – Gerec, Brenkus (78. Dopater), Kostadinov – Regáli (73. Boďa)

FC Spartak Trnava: Takáč – Procházka, Kóša, Twardzik, Mikovič – Bukata, Savvidis, Grič (73. Vlasko) – Saymon (61. Iván), M. Ristovski, Bamidele Isa (81. Boateng)

Žlté karty: 44. Madleňák, 50. Kostadinov, 80. Luterán – 73. Bamidele Isa

Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Jánošík

Diváci: 887

Liptáci mohli ísť do vedenia už v 4. minúte, kedy rozhodca po Mikovičovej ruke v šestnástke nariadil pokutový kop. Strelu Brenkusa z bieleho bodu však vyrazil Takáč. Po piatich minútach Dalibor Takáč vystrelil z hranice veľkého vápna prudko k žrdi a jeho menovec v trnavskej bráne pohotovo vyrazil loptu na rohový kop. V 12. minúte pohrozil na opačnej strane z uhla Bamidele. Zakončenie smerujúce k bližšej žrdi vyrazil Krajčírik. O dvadsaťjeden minút neskôr Ristovski vystrelil z hranice šestnástky a Krajčírik vyrazil strelu tesne vedľa brány. V 40. minúte mali Ružomberčania k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície. Maslo sa rozhodol pre zakončenie na bránu a Takáč vyrazil strelu na rohový kop.

V 54. minúte našiel Dalibor Takáč pred bránou Gereca, ktorý v páde zakončil tesne nad. Po šestnástich minútach to Bamidele opäť skúšal z uhla a jeho strelu zblokoval Maslo. V 72. minúte Krajčírik vyrazil nohou Gričovu nebezpečnú strelu zblízka. V závere duelu zahrávali hostia rohový kop a nastal obrovský závar v domácej šestnástke s dvomi strelami Savvidisa. Po prvom zakončení sa hostia dožadovali odpískania ruky a druhá strela rozozvučala brvno. Stretnutie sa skončilo remízou 0:0.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Zhodnotil by som to tak, že kto by dal gól, ten by dnes vyhral. Musím povedať, že lepší začiatok zápasu sme mali my. Vytvorili sme si tri šance. Hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo. Celý týždeň sme sa pripravovali na veľmi kvalitné mužstvo Trnavy. Vedeli sme o ich silných stránkach, kde sú vynikajúci hlavne v krajoch, či Cabral, či Yusuf, ktorých si myslím, že sme v prvom polčase veľmi dobre bránili. Nedostávali sa k tým svojim povestným akciám. Povedal by som, že začiatok druhého polčasu bol vyrovnaný, medzišestnástkový. Čas plynul, my sme nedotiahli brejkové situácie na polovici ihriska, kde sme ľahko, nekvalitou strácali lopty. Tým pádom sme sa nemohli dostať do finalizácie. Ku koncu zápasu, musím povedať, že Trnava mala šance. Veľmi dobrý Krajčírikov zákrok nám zachránil bod.“

Michal Gašparík (tréner Trnavy): „Snažili sme sa sem prísť tak pripravení, aby sme si odviezli tri body, čo sa nepodarilo. Takže sme sklamaní. V prvom polčase bol zápas hore-dole. Bolo tam dosť strát. Nemali sme potrebnú kvalitu v krídelných priestoroch, aby sme dotiahli kombinácie, ktoré sme si vypracovali. V druhom polčase sme už mali viac šancí. Už sme sa tlačili do víťazstva. Nakoniec sa od nás odvrátilo šťastie, že sme dali brvno, odrazilo sa to pred čiaru. Aj keď už som videl video a mal byť pokutový kop, pretože tomu predchádzala ruka. Z tohto sme trošku sklamaní. Góly nedostávame, mohli sme mať možno už aj dvanásť bodov, pretože nás zrážajú tie situácie v pokutovom území. Niektoré sú smolné, pri niektorých si myslím, že mohli byť iné verdikty.“