6.8.2022

Dokonalý obrat v Banskej Bystrici + VIDEO

V sobotu 6. augusta 2022 odohral Ružomberok štvrté kolo Fortuna ligy s domácou Duklou Banská Bystrica.
2:3 (2:0)
Štadión Štiavničky
4. kolo, 18:00
MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Ružomberok

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Slávik (54. Pišoja), Ľupták, Faško (66. Richtárech), Willwéber (83. Franko), Polievka (C) – Depetris (66. Mazan)

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš (66. Morong), Maslo (C), Mojžiš (46. Malý), Selecký (71. Madleňák) – Luterán (66. Kelemen), Lichý – Rakyta (46. Halabrín), Tučný, Regáli – Gerec

Góly: 3. Depetris, 37. Willwéber – 73. a 86. Kelemen, 76. Maslo (z 11m)

Žlté karty: 68. Záhumenský, 75. Kupčík, 89. Ľupták – 63. Maslo, 86. Kelemen

Rozhodovali: Dzivjak – Štofik, Straka

Diváci: 3528

Pre Duklu išlo o prvý domáci súboj po návrate medzi elitu. V 3. minúte Regáli vystrelil z hranice veľkého vápna, lenže málo razantné zakončenie nenarobilo Hruškovi problémy. Vzápätí na opačnej strane Migaľa poslal z pravého krídla center na vzdialenejšiu žrď, kde pohotovo hlavou skóroval Depetris. V 9. minúte po Fabišovom centri hlavičkoval Gerec a Hruška vyrazil loptu ponad brvno. Po dvoch minútach Rakyta prešiel cez vybehnutého domáceho gólmana, no vracajúci sa Migaľa mu nedovolil skórovať. V 18. minúte získali Ružomberčania priamy kop a Maslovu strelu z tejto štandardnej situácie chytil Hruška. Po dvoch minútach na opačnej strane nebezpečne strieľal z protiútoku Depetris. Jeho zakončenie na dvakrát vyrazil Frühwald. V 21. minúte Polievka zatočil loptu spoza dvojice obrancov tesne vedľa vzdialenejšej žrde. O minútu neskôr Fabiš namieril z väčšej vzdialenosti mimo brány. V 27. minúte Polievka šikovne vyzvŕtal defenzívu hostí, ale aj tentokrát poslal krížnu strelu tesne vedľa. Po piatich minútach Migaľa namieril z hranice šestnástky mimo brány. V 34. minúte si Tučného zakončenie zdiaľky nenašlo cestu medzi žrde. Po troch minútach najskôr Frühwald vyrazil Depetrisovu strelu, no Liptáci neupratali loptu do bezpečia a Willwéber pohotovo zvýšil domáci náskok – 2:0. Na konci polčasu vystrelil Luterán z hranice veľkého vápna, lenže strelu smerujúcu na stred brány chytil Hruška.

Ružomberčanom sa síce nedala uprieť snaha, no domáci futbalisti ich dlho nepúšťali do šancí a príležitosti si vytvárala Dukla. V 55. minúte Polievka zaujímavo zatočil center z rohového kopu pod brvno, ale neprekvapil pripraveného Frühwalda. Po troch minútach Willwéberova strela z priameho kopu letela vedľa bližšej žrde. V 64. minúte zahrával priamy kop Faško. Aj on zvolil zakončenie na bránu a loptu smerujúcu k žrdi chytil Frühwald. Po chvíli brankár hostí vyrazil strelu Záhumenského z ťažkého uhla. V 70. minúte Migaľa našiel centrom z pravého krídla tiesneného Richtárecha, ktorý hlavičkoval vysoko nad. Po dvoch minútach zavelil k zvýšeniu ofenzívnej aktivity Liptákov striedajúci Madleňák, keď prekonal brankára.Jeho gól síce neplatil pre ofsajd, no o chvíľu sa už hostia dočkali. Strela Kelemena po peknom prieniku skončila aj s prispením domáceho Pišoju v bráne – 1:2. V 76. minúte získali Liptáci pokutový kop a hoci si Hruška vybral správnu stranu, Maslo ho prekonal presnou strelou k žrdi – 2:2. Po chvíli Regáli krížnou strelou minul bránu a vzápätí na opačnej strane Záhumenský v dobrej pozícii vypálil vysoko nad. V 83. minúte po centri z priameho kopu Malý hlavičkoval nad brvno. Po troch minútach sa Regáli šikovne zvŕtal v šestnástke. Síce sa mu nepodarilo prepasírovať loptu do siete, no vzápätí po Madleňákovej prihrávke Kelemen peknou strelou otočil stav skóre na 2:3. V závere si už Ruža postrážila výsledok a zvíťazila v Banskej Bystrici 3:2.