4.3.2023

Domáca prehra s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V sobotu 4. marca 2023 odohral Ružomberok domáci zápas 22. kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
0:1 (0:0)
Štadión MFK Ružomberok
22. kolo, 16:30
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák (88. Mrva) – Domonkos, Zsigmund – Chrien – Gerec (87. Kelemen), Bobček, Selecký (69. Šefčík)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Káčer, Kalmár (64. Nebyla), Dimun – Blackman (81. Ramadan), Niarchos (64. Krstović), Gavrić (88. Kružliak)

Gól: 82. Krstović

Žlté karty: 59. Madleňák, 76. Bobček – 60. Kalmár, 83. Krstović, 90.+1 Petráš

Rozhodovali: Kráľovič – Bednár, Košecký

Diváci: 1647

Ružomberčania si v úvodnej štvrťhodine vypracovali dve príležitosti, lenže hlavičky Bobčeka a Gereca smerovali nad brvno. V 17. minúte získali hostia priamy kop, z ktorého Kalmár mieril na stred brány, kde bol pripravený Frühwald. Po štyroch minútach na opačnej strane ihriska zahrávali priamy kop z výhodnej pozície aj domáci a Fabišovu strelu vyrazil Petráš ponad brvno. V 26. minúte si Kalmár nabehol na center, no namieril vedľa bližšej žrde. Po trinástich minútach Frühwald zneškodnil Risvanisovu hlavičku.

V 48. minúte sa Pinto zmocnil lopty v strede ihriska, potiahol akciu a centrom z pravého krídla našiel Kalmára, ktorého hlavičku chytil Frühwald. O devätnásť minút po rohovom kope zakončoval striedajúci Krstović a jeho pokus nepustil domáci gólman za svoj chrbát. V 82. minúte už bol Krstović úspešnejší, keď strelou k žrdi otvoril skóre – 0:1. Vzápätí mal Bobček na nohe vyrovnávajúci gól, lenže vo veľkej šanci prestrelil. V nadstavenom čase získali Liptáci rohový kop. Do šestnástky hostí prišiel aj brankár Frühwald, no Bobček hlavičkoval nad brvno.

Ružomberok v záverečnom kole základnej časti doma prehral s Dunajskou Stredou 0:1 a keďže Žilina aj Banská Bystrica vyhrali, Ruža bude hrať v nadstavbovej skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Musím súhlasiť s trénerom, že sme videli dobré, takticky veľmi dobre zvládnuté stretnutie. V konečnom dôsledku sa ale ukázala kvalita. Dunajská Streda potvrdila, že má najlepšiu obranu. Neurobila nejakú nevynútenú chybu. My sme sa snažili hrať podľa svojich možností, kde si myslím, že sme otupili kvalitu Dunajskej Stredy. Mali sme dobrý začiatok zápasu, kde sme si vytvorili štandardné situácie a nepríjemné situácie v pokutovom území hostí s tým, že kvalita sa ukázala v Krstovićovi. Stačila mu fakt len chvíľka a bol v dvoch šanciach. Pri tom našom nešťastnom góle, ktorý sme inkasovali, sme neurobili jednu, ale tri chyby. Taký súper, akým je Dunajská Streda, to využil. Chalani fakt bojovali celý zápas a je na škodu, že moji mladí hráči nepremenili niektoré príležitosti. Hlavne Tomáš Bobček by si to za výkon, ktorý predviedol v zápase zaslúžil, ale žiaľ v stopercentnej šanci sme prestrelili bránu a tým pádom sme nezískali ani bod.“

Adrian Guľa (tréner Dunajskej Stredy): „Bol to dobrý zápas, hlavne bojovný, s obdobným nasadením na obidvoch stranách. Pre nás je to mimoriadne cenné víťazstvo na horúcej ružomberskej pôde hlavne pre mužstvo, ktoré to odpracovalo a bolo tímové. Vyšlo nám aj to, že v priebehu zápasu, keď to odmakali hráči, ktorí nastúpili v základe, tak tam prišli hráči, ktorí vedia urobiť ešte nadstavbu v ofenzíve. To sa podarilo a som za to vďačný. Tešíme sa z víťazstva. Gratulujem mužstvu, ďakujem našim fanúšikom za podporu. Sme radi, že sme vyhrali.“