6.5.2023

Domáca prehra so Skalicou + VIDEO

V sobotu 6. mája 2023 odohral Ružomberok domáci zápas ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Skalicou.
1:2 (0:1)
Nadstavba, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Skalica

MFK Ružomberok: Frühwald – Mrva (66. Fabiš), Malý, Maslo, Selecký (85. Rakyta) – Zsigmund, Luterán (46. Domonkos) – Šefčík, Chrien, Tučný (46. Gerec) – Kelemen (77. Macejko)

MFK Skalica: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Morong, Mášik (66. Vlasko), M. Hollý (69. Černek), Kousal (69. Yao) – Fábry (66. Podhorin), Haša (78. Švec)

Góly: 46. Šefčík – 8. Mášik, 48. Kousal

Žlté karty: 31. Luterán, 44. Selecký, 70. Maslo, 73. Fabiš – 31. Fábry, 42. Mášik, 75. Rudzan

Rozhodovali: Kišš – Hancko, Jekkel

Diváci: 802

Hostia išli do vedenia už v 8. minúte, kedy Mášik napriahol z väčšej vzdialenosti k žrdi a prekonal domáceho gólmana – 0:1. Po šestnástich minútach mohli Ružomberčania odpovedať na inkasovaný gól, lenže Šefčíkovu prihrávku pred bránou tesne minuli nabiehajúci Kelemen s Tučným. V 38. minúte Fábry chcel vysunúť Hollého. Situáciu dobre prečítal Frühwald, ktorý vybehol mimo šestnástky a v poslednej chvíli odhlavičkoval loptu. Po troch minútach Zsigmund z hranice veľkého vápna mieril vedľa bližšej žrde. V závere polčasu Šemrinec našiel dlhým výkopom Kousala, no hráčovi hostí nabehnutému do nebezpečnej situácie nevyšlo spracovanie lopty.

Ihneď po zmene strán vyrovnal Šefčík strelou spoza šestnástky na 1:1. Tento stav však zostal v platnosti len dve minúty, pretože potom Kousal využil Fábryho prihrávku a skóroval – 1:2. V 52. minúte sa Kousal šikovne dostal do ďalšej šance, tentokrát sa mu nepodarilo prekonať Frühwalda. Lopta sa následne odrazila pred Moronga a jeho strelu obetavým zákrokom zastavil Selecký. Po štyroch minútach Šemrinec vyrazil Domonkosovu strelu. V 82. minúte Šefčík poslal z rohového kopu zaujímavý center pred bránu, ale Maslo hlavičkoval nad brvno. O minútu na opačnej strane Vlasko v obrovskej šanci na dvakrát neprekonal Frühwalda. V 84. minúte Černek pálil z hranice pokutového územia nad brvno. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ružomberok doma prehral so Skalicou 1:2.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Súper išiel do vedenia a my sme v podstate celý zápas doháňali výsledok. Vieme, že sme mali zmeny v zostave, či už vplyvom nejakých zranení alebo sme si chceli vyskúšať hráčov, aby si buď oddýchli, alebo sme chceli vidieť niektorých hráčov priamo v akcii, aby sme vedeli aj smerom k budúcnosti, čo budeme riešiť do budúcej sezóny. Z tohto pohľadu bolo vidieť, že kvalitu sme až tak nemali v poslednej tretine ihriska, kde sme sa nevedeli presadiť. Skalica hrala kompaktne. Ťažko sa nám presadzovalo hlavne cez stredných obrancov. Zámer, ktorý sme chceli vytiahnuť na Skalicu, nám nevychádzal. Tým pádom sme nezískali body. Do druhého polčasu sme mali dobrý vstup zase my, kde sme vyrovnali Šefčíkovým gólom, ale súper nás vytrestal gólom paradoxne po individuálnej chybe dobre hrajúceho Šefčíka. Musím len pogratulovať kolegovi, že počas celého zápasu hrali agresívne. Vydržali celý zápas a nám sa na konci nepodarilo skórovať.“

Pavol Majerník (tréner Skalice): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme rýchly gól, ale potom nám trošku viazla prechodová fáza. Bolo to hlavne tým, že súper po strate lopty výborne pressoval. Nám to robilo veľké problémy. Trošku sme nezachytili úvod druhého polčasu, kedy sme dostali veľmi rýchly gól, ale veľmi dobre sme na to zareagovali. Rýchlo sme znova dali na 2:1 a poctivým, obetavým výkonom sme si ten výsledok ustrážili.“