15.4.2022

Duel so Slovanom priniesol bezgólovú remízu + FOTO

V piatok 15. apríla 2022 odohral Ružomberok domáci zápas šiesteho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
0:0 (0:0)
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš (46. Mrva), Madleňák – Luterán (56. Ďungel), Kochan – Rymarenko (80. Bobček), Domonkos, Regáli (41. Gerec) – Boďa

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek (72. Holman), Kashia, Božikov, De Marco – Kankava, Rabiu (90. Agbo) – Green (72. Hrnčár), Mustafić (90. Da Silva), Zmrhal – Čavrić (55. Šaponjić)

Žlté karty: 73. Mustafić, 77. Holman, 89. Rabiu

Červená karta: 55. Maslo

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Weiss

Diváci: 2928

Pred sympaticky zaplnenými tribúnami mala premiéru nová sveteľná tabuľa. Prvú šancu videli prítomní diváci už v 2. minúte, kedy Čavrić vystrelil nad brvno. Po piatich minútach Krajčírik vyrazil strelu Mustafića z uhla. V 35. minúte Čavrić prešiel cez vybehnutého Krajčírika, no skórovať mu nedovolil Madleňák. V závere úvodného dejstva sa dostali do šancí aj domáci hráči, no nepodarilo sa im výraznejšie ohroziť bránu. Domonkosov center z priameho kopu odhlavičkoval obranca hostí ponad brvno na rohový kop. O chvíľu Fabiš potiahol domáci útok po pravom krídle a nebezpečne odcentroval do šestnástky, lenže nabiehajúci Domonkos s Rymarenkom tesne minuli loptu.

V 51. minúte prenikal Čavrić do domáceho veľkého vápna. Pred pokutovým územím ho zastavil Maslo, ktorý napokon videl za tento zákrok červenú kartu. Liptáci preto museli dohrávať v početnej nevýhode. Pri realizácii následného priameho kopu vypálil Kankava do múru a od neho sa lopta odrazila vedľa brány. V 63. minúte sa dostával Boďa do nádejnej situácie, lenže k prihrávke mal predsa len bližšie Chovan. Po piatich minútach Rabiu nebezpečne hlavičkoval a jeho zakončenie vyrazil Krajčírik. Ružomberský gólman sa vyznamenal aj v 75. minúte, kedy vyrazil strelu Šaponjića. Po troch minútach sa aktívny Šaponjić opäť rútil na bránu, tentokrát vystrelil mimo bližšej žrde. V nadstavenom čase si Krajčírik dal pozor na strelu Agba, ktorá smerovala spoza veľkého vápna pod brvno ružomberskej svätyne.

Stretnutie sa skončilo remízou 0:0. Pre Slovan znamenal zisk bodu definitívne potvrdenie obhajoby majstrovského titulu. Cenný bod to bol aj pre domáci Ružomberok, ktorý kráča za šiestou medailou z najvyššej súťaže v klubovej histórii. Aj tentokrát patrí pochvala za celozápasové výborné fandenie nášmu fanklubu Concordia 1906.

Zostrih najdôležitejších momentov si môžete pozrieť TU.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „My sme hlavne chceli od začiatku lepšie vstúpiť do dnešného zápasu, lebo sme chceli, aby sme trošku strhli divákov na svoju stranu a tým pádom vytvorili tlak na Slovan. Moc sa nám to nepodarilo. Práveže naopak Slovan mal v tých minútach jednu dobrú šancu a následne pološancu. My sme sa nevedeli dostávať do svojich tradičných vecí, ktoré sme chceli robiť v tom zápase. Až potom v druhej polovici prvého polčasu sme si vytvorili šancu. Mal ju Domonkos aj keď nebola zakončená na bránu. V prvom polčase sme hrozili zo štandardiek. Kopali sme ich celkom dobre, ale nejako sme sa tam nedostávali. Do druhého polčasu sme museli urobiť dve vynútené zmeny. Podľa mňa to dosť ovplyvnilo našu hru. Či už Mojžiš alebo Regáli mal problém s chrbtom, narazenie. Mojžiša zase ťahali slabiny, takže sme nechceli riskovať, ale asi by ani nemohli hrať. Museli sme zareagovať a striedajúci hráči nezachytili zápas, ale prišlo vylúčenie Jana Masla. Potom už bol ten zápas taký, aký bol, že sme sa v podstate bránili. Zamerali sme sa na obranu. Za to musím celý tím pochváliť, že si v defenzíve plnili úlohy aj možno v takej inakšej zostave, že sme museli reagovať. Fabiša sprava dať na stredného obrancu, ale chalani sa toho dobre zhostili. Krajčírik mal dobrý zákrok, ktorý nás v dôležitom momente veľmi dobre podržal. Potom si myslím, že Slovan nemal až také vyložené šance. Chcel by som mu pogratulovať k štvrtému titulu v rade. Bod beriem veľmi rád hlavne kvôli chalanom, že to tam oddreli a majú taký bonus, bod z dnešného zápasu. Aj keď aj my sme išli do toho s tým, že chceme hrať na víťazstvo.“

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana Bratislava): „Samozrejme sme radi, že sme uhrali ten posledný bod, ktorý sme potrebovali k obhajobe majstrovského titulu, ale veril som, že to bude trošku otvorenejší zápas. Že bude viac gólov, ako som povedal pred zápasom, pretože obidve mužstvá sú útočné. My sme nevyužili niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme si vypracovali aj po vylúčení, aj do prestávky. Tam to chcelo viac rozvahy, viac kvality vo finálnej fáze alebo poslednú finálnu prihrávku od Mustafića Zmrhalovi, ide sám na bránu alebo to isté od Čavrića, v druhom polčase od Šaponjića. Čiže treba viac kvality na to, aby sme sa mohli radovať z víťazstva. Stačil nám bod. Nehrali sme na bod. Chceli sme vyhrať, ale po zápase bod berieme, pretože sme hrali s kvalitným súperom, ktorý výborne bráni, ktorý je ochotný behať, ktorý má hráčov, ktorí hrajú so srdcom a s emóciou. Sú dobre takticky pripravení. Takže o týždeň, o dva alebo o rok sa na to nik nebude pýtať. Máme titul, ale ja budem vždy kritický k tomu, keď tam nie je viac kvality, viac vášne, viac radosti z futbalu, pretože každý zápas hráme prakticky na víťazstvo. Dnes sa nám to nepodarilo, ale ideme domov s titulom, po čo sme sem prišli.“