2.10.2021

Liptovské derby je naše + FOTO, VIDEO

V sobotu 2. októbra 2021 odohral Ružomberok domáci zápas desiateho kola Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom.
4:1 (1:0)
Štadión pod Čebraťom
10. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák – Luterán (75. Zsigmund), Kochan (87. Múdry) – Rymarenko (87. Ďungel), Brenkus (46. Takáč), Regáli – Gerec (75. Bobček)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Krčík, Hranáč, Pintér, Janec (78. Flak) – Gerát (46. Krčík), Staš – Laura, R. Bartoš, Káčerík (46. Voško, 52. Švec) – Pinte (87. Kotora)

Góly: 22. Kochan (z 11m), 58. Maslo, 62. a 64. Regáli – 86. Laura

Žlté karty: 20. Luksch, 55. Hranáč

Rozhodovali: Kráľovič – Jánošík, Čajka

Diváci: 1205

Prvé liptovské derby vo Fortuna lige sa hralo vo výbornej atmosfére, o ktorú sa starali najmä ružomberskí fanúšikovia. V 15. minúte si vypracovali šancu hostia, lenže Bartošovu hlavičku po Pinteho prihrávke chytil Krajčírik. Po troch minútach hlavičkoval Pinte a Krajčírik bol opäť na mieste. V 20. minúte Gerec vystihol Laurovu malú domov, snažil sa obísť Lukscha, ktorý ho fauloval a nariadený pokutový kop premenil Kochan – 1:0. O osem minút neskôr Fabiš z hranice veľkého vápna prestrelil hradbu tiel pred sebou, no minul bránu. V 33. minúte Brenkus našiel pred bránou Rymarenka, no jeho zakončenie zblízka vyrazil Luksch.

Krátko po zmene strán obranca hostí zblokoval Regáliho strelu spoza šestnástky tesne vedľa. V 58. minúte získal Ružomberok priamy kop. Takáč poslal loptu presne na hlavu Jána Masla a ten ju usmernil pod brvno – 2:0. Po štyroch minútach Rymarenkovu strelu zblokoval Hranáč rovno pred Regáliho a ten sa zoči-voči Lukschovi nemýlil – 3:0. Zo strany ružomberského útočníka to však ešte nebolo všetko. Nasledujúcu Regáliho strelu vo veľkej šanci síce ešte vyrazil brankár, no po chvíli si to Regáli vynahradil a preloboval Lukscha – 4:0. V závere sa ešte hostia snažili aspoň skorigovať výsledok. V 85. minúte Pinte pálil na stred brány, kde bol pripravený Krajčírik. Po minúte si Ružomberčania po Švecovej prihrávke nepostrážili Lauru, ktorý znížil na konečných 4:1.

Domáci hráči síce v závere stratili čisté konto, no aj tak sa po záverečnom hvizde mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva. Poďakovanie za vytrvalé, celozápasové fandenie patrí všetkým fanúšikom, zvlášť fanklubu Concordia 1906.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Počuli ste môjho kolegu. Chcem sa mu poďakovať za to hodnotenie. Asi ste všetci videli, že moji hráči boli trošku nekoncentrovaní a hlavne by som povedal, že boli nervózni, čo sa prejavilo v tom, že sme strácali ľahké lopty v nebezpečných útokoch. Len sme pred šestnástkou odovzdávali súperovi loptu, kde sme sa nedostávali do zakončenia. Musím povedať, že začiatok mal lepší Liptovský Mikuláš, lebo sme sa nevedeli dobre pohybovať čo sa týka vrchnej dvojice našich hráčov. Tým pádom mal Liptovský Mikuláš komfort čo sa týka výstavby útokov, ale vedeli sme, že naše chvíle prídu. Ako kolega spomínal, boli sme pohyblivejší a mali sme aj lepší drajv. Len bola otázka času kedy to využijeme. Chvalabohu prišiel útok, kde Pišta Gerec dobre dosledoval loptu a mali sme pokutový kop. Tým sa moji hráči upokojili, no a bol polčas. Musím povedať, že v prestávke som bol kritický na hráčov. Chcel som ich vyburcovať, čo sa nám v podstate podarilo a strelili sme v rýchlom slede tri góly už po presnejších prihrávkach a kombináciách. Zlomovým momentom bola asi štandardná situácia, ktorú máme nacvičenú a Jano Maslo už konečne skóroval hlavičkou. Potom už bolo vidieť pohodu na chalanoch. Boli tam veľmi dobré výkony. Súpera sme do ničoho nepúšťali. Ako keby ten súper sám odpadol a videl, že pri každom útoku boli naši hráči vždy nie o jeden, ale o dva kroky rýchlejší. To sa prejavilo na hre. Mrzí ma, že sme Ivovi Krajčírikovi nepodržali šiestu nulu, lebo musím povedať, že sme inkasovali zbytočný gól. Potom sa už len dohrával zápas v našej réžii, kde sme si to ukontrolovali. Sme šťastní za takéto víťazstvo, lebo ako tréner povedal, bolo rozhodnuté už v sedemdesiatej minúte a konečne sme si to mohli aj my ako realizačný tím užiť a naplnilo sa to, čo sme chceli pred zápasom. “

Branislav Benko (tréner Liptovského Mikuláša): „Poviem vám pravdu, po takomto výsledku sa mi ťažko hodnotí zápas. Myslel som, že prvé, historické derby vo Fortuna lige bude prebiehať v inom duchu, čo sa nám v prvom polčase darilo napĺňať. Prvý polčas by som z našej strany hodnotil kladne až na ten zbytočný gól. Jasné, keď to nejde, musíme si ho dať sami. Cez polčas sme si v kabíne niečo povedali. Dúfal som v úspešný obrat, zlepšenie hry. Vypálilo to úplne opačne, ako sme to mysleli. Za dvadsať minút bolo po zápase. Ružomberok bol pohyblivejší, lepší na lopte, rýchlejší a hlavne efektívny. Ten jeden gól, ktorý sme dali je slabá náplasť na tento derby zápas. Nezostáva mi nič iné, len Ružomberku popriať k výsledku. Vedeli sme, že sú na koni. Odohrali úspešné zápasy so Slovanom, v Žiline. To ich muselo jednoznačne postaviť psychicky na nohy. Hlavne v druhom polčase to bolo aj vidno. V tomto prvom, historickom derby, pre nás neúspešnom, je pánom Liptova Ružomberok. Blahoželám trénerovi.“