27.11.2022

Na záver jesene remíza so Zlatými Moravcami + FOTO, VIDEO

V nedeľu 27. novembra 2022 odohral Ružomberok domácu dohrávku sedemnásteho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami.
2:2 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
17. kolo, 15:30
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Chrien (60. Luterán), Zsigmund – Morong (77. Tučný), Lichý, Regáli (60. Kelemen) – Gerec

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Lukáč – Toml (85. Maulana Vikri), Pintér, Šuvalija, Čonka (46. Suľa) – Múdry, Almeida, Ďubek (73. Pinte), Mondek, Duga (69. Brenkus) – Niarchos

Góly: 44. Gerec, 53. Lichý – 51. Niarchos, 90.+1 Brenkus

Žlté karty: 19. Madleňák, 69. Maslo, 81. Tučný, 90. Zsigmund – 24. Pintér, 81. Almeida

Rozhodovali: Smolák – Zemko, Štofik

Diváci: 620

Hneď na začiatku sa dostal do šance Niarchos, keď vystihol domácu rozohrávku, lenže jeho strelu zblízka vyrazil Krajčírik. Po deviatich minútach Chrien prihral v šestnástke Gerecovi, ktorého strelu smerujúcu na stred brány nohou vyrazil Lukáč. Brankár hostí bol úspešný aj v 25. minúte, kedy vyrazil z horného rohu svojej brány strelu Masla z priameho kopu. Po štyroch minútach Regáli prenikol po ľavej strane a poslal pred bránu nebezpečnú prihrávku, ale Morongovu strelu zblokoval Čonka. V 44. minúte Regáli vysunul Gereca, ten sa pred Lukáčom nemýlil a otvoril skóre – 1:0.

V 50. minúte sa Fabišov center z rohového kopu dostal až k Chrienovi, ktorý spoza obrancov vystrelil nad brvno. Po minúte Suľa našiel pred domácou bránou Niarchosa a ten upratal loptu do siete – 1:1. Domáca odpoveď na seba ale nenechala dlho čakať. Už v 53. minúte Lichý peknou strelou do horného rohu vrátil Ružu do vedenia – 2:1. Po šiestich minútach Zsigmund naservíroval loptu Regálimu, no jeho strelu smerujúcu na stred brány chytil Lukáč. V 62. minúte Kelemen po Madleňákovom centri hlavičkoval nad brvno. O osem minút striedajúci Brenkus z priameho kopu rozozvučal brvno. V 88. minúte bola zblokovaná strela Lichého aj Kelemenova dorážka. Na začiatku nadstaveného času získal ViOn priamy kop. Brenkus sa napriek väčšej vzdialenosti rozhodol pre strelu na bránu a vyrovnal na 2:2. Následne ešte mohli obidva tímy strhnúť výhru na svoju stranu, ale Madleňák po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa a vzápätí na opačnej strane Almeida poslal krížnu strelu mimo vzdialenejšej žrde.

Ružomberok sa rozlúčil s jesennou časťou remízou so Zlatými Moravcami 2:2. Fanklubu Concordia 1906 ďakujeme za dnešné fandenie, ako aj za podporu počas celého roka 2022.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme išli s tým, že chceme streliť gól do pätnástej minúty. To sa nám nepodarilo, ale videl som na chlapcoch, že chcú ísť za gólom. Žiaľ, nejaké tie šance sme nevyužili. Ku koncu polčasu sme boli obdarovaní za tú snahu naším gólom po veľmi peknej, rýchlej akcii, ktorú pekne zakončil Gerec. Do druhého polčasu sme chceli zvýšiť náš náskok na rozdiel dvoch gólov, lebo vieme, že Zlaté Moravce sa nikdy nevzdávajú. Vyzýval som našich hráčov, aby sme dali ešte jeden gól, aby sme si ich trošku držali na dištanc. Nepokryli sme Niarchosa, ktorý je fakt dobrý hlavičkár. Boli sme na to vystríhaní, že sa vedel presadiť v predchádzajúcich zápasoch a proti nám sa takisto presadil, takže bolo 1:1. Mali sme veľmi dobrú reakciu. Filip Lichý dal krásny gól na 2:1, no a zápas sme mohli rozhodnúť dvomi šancami. Hlavičkou a myslím si, že už istým gólom Kelemena, ale celú sezónu sa trápime v zakončení a dnes to nebolo inak. V poslednej minúte sme dostali nešťastný gól, ale aj také zápasy bývajú vo futbale. Vidíme na čom musíme robiť, v čom sa musíme zlepšovať. Hlavne naši hrotoví hráči musia dostať väčšiu vervu v to, že to kopnú do tej brány, zakončia a myslím, že potom by nám neuchádzali tie góly. S týmto sme mali najväčší problém.“

Ivan Galád (tréner Zlatých Moraviec): „Vo veľmi priateľskom prostredí, ktoré je medzi Ružomberkom a dúfam mnou a takisto aj klubom, ktorý zastupujem, sme videli slušný zápas, kde boli v závere aj emócie. V určitých fázach boli lepší domáci, ale som veľmi rád, že naši chlapci svojou bojovnosťou, vôľou a túžbou uhrali v našom ponímaní slušný výsledok. Videli sme štyri góly a myslím si, že remíza je z nášho pohľadu spravodlivá.“