17.12.2021

Na záver jesene remíza v Dunajskej Strede + VIDEO

V piatok 17. decembra 2021 sa Ružomberok rozlúčil s jesennou časťou Fortuna ligy duelom devätnásteho kola na štadióne Dunajskej Stredy.
0:0 (0:0)
MOL Aréna, Dunajská Streda
19. kolo, 17:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, D. Kružliak, Muhamedbegović, Davis – Cigaņiks (65. Andzouana), Dimun, Schäfer, A. Balić – Sharani, Hahn (65. Krstović)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan (79. Dopater) – Gerec (74. Rymarenko), Múdry (66. Šefčík), Regáli (79. Ďungel) – Boďa (74. Bobček)

Žlté karty: 28. Hahn, 60. Dimun, 90. Krstović – 21. Mojžiš

Rozhodovali: I. Kružliak – Pozor, Štrbo

Liptáci sa napokon museli zaobísť bez trénera Petra Struhára, ktorý je v karanténe kvôli ochoreniu COVID-19 a tak ho na Žitnom ostrove zastúpil asistent Peter Tomko. Z dôvodu zranení nemohli zasiahnuť do zápasu okrem iných hráčov Mário Mrva a Dalibor Takáč. V 6. minúte Múdry vystrelil z väčšej vzdialenosti nad brvno. Následne sa o slovo hlásili domáci futbalisti a zahrávali dva nebezpečné rohové kopy. Náznak šance prišiel už po prvom centri od rohovej zástavky a po druhom Dimun vystrelil tesne nad. V 10. minúte mohol Regáli poslať Liptákov do vedenia, lenže nastrelil žrď. O osem minút neskôr Hahn z ťažkého uhla nenamieril medzi žrde. V 19. minúte Kružliak vystrelil z veľkej diaľky a Krajčírik vyrazil loptu smerujúcu k žrdi na roh. Po troch minútach získala Dunajská Streda priamy kop. Davis zatočil loptu pod brvno, no Krajčírik bol na mieste. V 34. minúte si ružomberský gólman pripísal úspešný zákrok aj pri Schäferovom zakončení z uhla. Po dvoch minútach tiesnený Ciganiks vypálil tesne nad. V 43. minúte Madleňák našiel v šestnástke Boďu, ktorý hlavičkoval vedľa bližšej žrde. Po dvoch minútach vybojovali Ružomberčania priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Fabiš pochopiteľne zvolil strelu na bránu, no prudké zakončenie zastavila spojnica.

V 54. minúte Luterán vystrelil spoza veľkého vápna a jeho strelu vyrazil Jedlička. Po dvoch minútach Davis hľadal pred bránou hostí Hahna, lenže jeho hlavičku chytil Krajčírik. V 57. minúte Hahn zblízka posielal Blackmanovu loptu do siete, ale pohotový Fabiš ju stihol vykopnúť z bránkovej čiary. Po dvanástich minútach Balić nebezpečne vypálil spoza šestnástky a Krajčírik vyrazil strelu ponad brvno na rohový kop. V 79. minúte vystrelil Andzouana z diaľky tesne vedľa. Záver stretnutia poznačili zranenia hráčov hostí, keď najskôr musel striedať Kochan a od 85. minúty hral so sebazaprením Rymarenko, ktorý už nemohol byť vystriedaný. Po dvoch minútach zahrávala Dunajská Streda rohový kop a Krstović hlavičkoval do brvna. V nadstavenom čase sa Rymarenko napriek bolesti odhodlal k strele z hranice šestnástky, lenže minul vzdialenejšiu žrď.

Súboj sa skončil remízou 0:0. Ružomberok tak bude zimovať na tretej priečke so ziskom 35 bodov a s trojbodovým náskokom pred štvrtou Dunajskou Stredou.