20.5.2023

Na záver nadstavby prehra s Liptovským Mikulášom + VIDEO

V sobotu 20. mája 2023 odohral Ružomberok v Poprade posledné kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom.
2:1 (1:1)
NTC Poprad
Nadstavba, 18:00
MFK Tatran Liptovský Mikuláš vs MFK Ružomberok

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Húska – Diviš, Voško (86. Kuchárik), Spychka, Popović – Gerát, Václavik – Laura (90.+3 Soukup), Bartoš, Fadairo (66. Bedecs) – Jendrišek (90.+3 Krajči)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Úradník, Maslo, Mojžiš (63. Malý), Tučný (46. Madleňák) – Luterán, Domonkos (63. Chrien) – Gerec, Švehla, Macejko (63. Fabiš) – Bobček (46. Boďa)

Góly: 31. Laura, 75. Jendrišek (z 11m) - 40. Bobček

Žlté karty: 57. Spychka - 21. Tučný

Rozhodovali: Valent - Roszbeck, Špivák

Diváci: 328

Do stretnutia zasiahli viacerí mladí hráči a ružomberský fanklub sa od úvodných minút prezentoval výborným fandením. Domáci prvýkrát pohrozili v 10. minúte, kedy Spychka hlavičkoval po rohovom kope mimo brány. O šesť minút sa na opačnej strane ocitol v šanci Bobček, no jeho strelu vyrazil Húska. V 25. minúte Gerec pálil tesne vedľa bližšej žrde. O dve minúty nastalo menšie nedorozumenie medzi Maslom a Krajčírikom, no brankár napokon stihol zareagovať na prihrávku od obrancu. V 31. minúte Bartoš vysunul Lauru, ktorý sa pred Krajčírikom nemýlil a otvoril skóre – 1:0. Po piatich minútach predviedol Bartoš ďalšiu peknú finálnu prihrávku, tentokrát na Fadaira, ktorého strelu chytil Krajčírik. V 40. minúte najskôr Švehla nevyužil Gerecovu prihrávku, no následne Úradník našiel Bobčeka a ružomberský útočník vyrovnal na 1:1. Na konci úvodného dejstva Krajčírik vyrazil nebezpečnú Bartošovu hlavičku.

V 51. minúte Úradník výbornou prihrávkou našiel Domonkosa, ale stredopoliar obliekajúci dres s číslom osem vo veľkej šanci vystrelil tesne vedľa. Po troch minútach Domonkos zatočil loptu z priameho kopu na bránu a Húska ju aj so šťastím vyrazil pomedzi hráčov hostí nabiehajúcich na dorážku. V 58. minúte Madleňák prihral Švehlovi, no mladý futbalista si neotvoril gólový účet vo Fortuna lige a minul bližšiu žrď. Po štyroch minútach Fadairo strelou z uhla preveril Krajčírika. V 72. minúte Gerec preloboval Húsku, ale lopta následne dopadla mimo vzdialenejšej žrde. Potom prišli chvíle domáceho tímu. V 73. minúte Václavík minul bránu po Laurovom centri, no už po minúte vybojoval Laura pokutový kop, ktorý premenil Jendrišek – 2:1. Hostia sa následne snažili o vyrovnanie, lenže strely Úradníka aj Boďu zblokovala domáca obrana. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby predviedli domáci rýchly protiútok a strelu Lauru vyrazil Krajčírik. Posledné kolo nadstavby sa skončilo ružomberskou prehrou 1:2.

Pre Ružu sa po poslednom kole nadstavby sezóna ešte nekončí, pretože už v utorok 23. mája 2023 o 17:30 odohrá semifinále play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA. Liptáci sa predstavia na štadióne štvrtej Podbrezovej. Víťaz tohto duelu si v piatok zahrá s úspešnejším zo stretnutia medzi Banskou Bystricou a Žilinou.