20.3.2022

Po bezgólovej remíze zostávame na tretej priečke + FOTO

V nedeľu 20. marca 2022 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
0:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Lichý, Domonkos – Bobček (62. Múdry) – Rymarenko (62. Gerec), Boďa, Regáli

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Čurma, Tumma, Bolaji – Procházka (75. Bamidele Isa), Savvidis, Grič – Bukata, M. Ristovski (75. Olejník), Ramadán (69. de Azevedo)

Žlté karty: 82. Madleňák – 45. Savvidis

Rozhodovali: Očenáš – Pozor, Vitko

Diváci: 1771

Prvý zaujímavejší moment prišiel v 7. minúte, kedy Takáč nezachytil malú domov, lenže lopta nesmerovala do brány a Liptáci vyťažili z nedorozumenia trnavskej defenzívy len rohový kop. Po štrnástich minútach sa Bobček ocitol zoči-voči vybehnutému Takáčovi, no brankár hostí vyrazil jeho strelu. V 29. minúte mal aktívny Bobček ďalšiu príležitosť. Tentokrát však Fabišov center z pravej strany usmernil mimo brány. V 30. minúte Fabiš odvrátil Bukatovu prihrávku pred Koštrnu, ktorého strelu zblokoval Maslo.

V 57. minúte Krajčírik vyrazil Procházkovu strelu. Po dvoch minútach sa na opačnej strane ihriska Regáli preštrikoval k zakončeniu, lenže z hranice veľkého vápna mieril vedľa vzdialenejšej žrde. V 69. minúte Domonkos našiel centrom v šestnástke Boďu, ale ružomberský útočník hlavičkoval vedľa brány. V nadstavenom čase sa najskôr pri sľubne sa vyvíjajúcom útoku nedostal do zakončenia striedajúci Gerec a vzápätí na opačnej strane Azevedo vystrelil z hranice pokutového územia vysoko nad. Duel sa tak skončil remízou 0:0 a Ružomberok zostal na tretej pozícii o bod za druhou Trnavou. Pochvalu za celozápasové fandenie si zaslúži fanklub Concordia 1906.

Zostrih najdôležitejších momentov zo stretnutia si môžete pozrieť TU.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Musím povedať, že Mišo to dobre zhodnotil. Bol to bojovný zápas. Nebolo veľa šancí. My sme si v celom zápase vytvorili asi jednu šancu. Mali sme nejakých desať striel mimo brány. Väčšinou sme mali šance po štandardných situáciách. Vstup do zápasu bol taký, že sme veľa chceli a kazili sme jednoduché prihrávky. Tým pádom bolo dosť nepresností. Musím vyzdvihnúť, že v tom zápase chalani z jedného či druhého mužstva išli fakt na doraz. Bolo tam veľa súbojov a myslím si, že to až toľko neprospelo zápasu, že sme nevideli viac striel na bránu, nejaké góly. Myslím si, že to bolo spôsobené tým. V prvom polčase prebrala Trnava aktivitu na pätnásť minút s tým, že mali centre, ale dobre sme stáli v obrane. Všetky lopty sme odvracali. Druhú polovicu druhého polčasu si myslím, že sme boli aktívnejší. Mali sme dobré prechodové fázy až na finalizáciu. Mali sme tam dve situácie či Regáli mohol vystreliť, zobral to do vnútra, ale bol aktívny. Potom ďalšou individuálnou akciou chcel prepasírovať na Gereca, ktorému to trošku odskočilo v posledných minútach zápasu. Tým, že sme nevystrelili na bránu sa zápas skončil remízou 0:0 a potvrdilo sa, že obidve mužstvá majú prepracovanú defenzívu.“

Michal Gašparík (tréner Spartaka Trnava): „Videli sme vyrovnaný, bojovný zápas s veľmi veľa súbojmi, čomu predurčuje terén, ktorý tuná nie je ideálny na futbal. Ani jedno mužstvo si počas zápasu nevypracovalo žiadne veľké šance. Po prvom polčase som cítil z našich hráčov, že išli za víťazstvom. V druhom polčase sme mali výborných pätnásť – dvadsať minút, kedy sme dokázali súpera zatlačiť až do šestnástky. Lietalo to tam, len sme to nedostali do brány. Na druhej strane Ružomberok je veľmi silný v domácom prostredí. Dal štyri góly Dunajskej Strede, päť gólov Žiline, ale myslím si, že my sme si to dnes uhrali celkom zodpovedne. Ružomberok prakticky nemal ani jednu šancu, myslím, že ani jednu strelu na bránu. Takže z tohto pohľadu sme boli spokojní, len sprevádza nás stále to čo doteraz, že sa potrebujeme trošku uvoľniť v koncovke a presadiť. Potrebujeme, aby nám tam padol nejaký šťastnejší gól, aby sme sa chytili aj v ofenzíve.“