26.5.2023

Po prehre vo finále nepostupujeme do pohárovej Európy + VIDEO

V piatok 26. mája 2023 odohral Ružomberok v Žiline finále play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA.
3:1 (1:0)
Štadión MŠK Žilina
Play-off o EKL, 17:30
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (78. Javorček), Gidi (89. Anang), Adang (61. Addo), Bari – Kaprálik, Ďuriš, Galčík (61. Kopas)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký – Zsigmund (69. Luterán), Domonkos – Šefčík (69. Tučný), Chrien (89. Kelemen), Madleňák (89. Úradník) – Gerec (56. Boďa)

Góly: 39. Galčík, 62. Kaprálik, 70. Ďuriš – 53. Madleňák

Žltá karta: 86. Gidi

Rozhodovali: Smolák – Poláček, Jekkel

Diváci: 2072

Počas úvodných minút sa hostia dostali k viacerým zakončeniam, lenže Zsigmund a Fabiš z väčšej vzdialenosti mierili nad brvno a Domonkosovej strele smerujúcej na stred brány chýbala razancia. V 10. minúte na opačnej strane Adang pálil spoza veľkého vápna vysoko nad. O osemnásť minút Rusnák namieril spoza šestnástky tesne nad brvno. Ten istý hráč to skúšal aj v 30. minúte, kedy jeho strelu k bližšej žrdi chytil Krajčírik. Vzápätí na opačnej strane Chrien mieril z hranice veľkého vápna tesne vedľa. V 33. minúte si Bari nabiehal na nebezpečný center, no svojou hlavičkou neohrozil bránu hostí. Po troch minútach Seleckého zakončenie spoza veľkého vápna na dvakrát zneškodnil Belko. V 39. minúte získali Žilinčania priamy kop z výhodnej pozície a Galčík otvoril skóre strelou k vzdialenejšej žrdi – 1:0.

V 50. minúte Kaprálik potiahol domáci útok a napokon ho aj sám zakončil. Jeho strelu z uhla vyrazil Krajčírik. O chvíľu Ďuriš pálil zblízka a ružomberský gólman vyrazil loptu na rohový kop, po ktorom Malý zblokoval Adangove zakončenie. V 53. minúte nebezpečne vystrelil Gerec. Belko vyrazil jeho strelu aj dorážku Domonkosa, no následne ho hlavou prekonal Madleňák – 1:1. Už po deviatich minútach sa však striedajúci Addo dostal k strele, ružomberský gólman ju vyrazil pred Kaprálika a ten vrátil Šošonov do vedenia 2:1. Vzápätí Stojchevski vypálil spoza veľkého vápna a strelu vyrazil Krajčírik. V 70. minúte brankár hostí vyrazil Bariho zakončenie pred Ďuriša, ktorý dokopol loptu do siete – 3:1. V 80. minúte získali Liptáci rohový kop. Domonkos našiel centrom Boďu, ružomberský útočník chcel hlavičkovať k bližšej žrdi, no jeho zakončenie zblokoval domáci futbalista. Nasledovali ďalšie dva rohové kopy a strela Seleckého smerujúca spoza obrany tesne vedľa. V 89. minúte Domonkos spoza veľkého vápna minul vzdialenejšiu žrď. Po štyroch minútach to Tučný skúsil spoza šestnástky, lenže aj on mieril tesne vedľa.

Ruža prehrala vo finále play-off so Žilinou 1:3 a tak v budúcom ročníku nebude hrať v Európskej konferenčnej lige UEFA, kde si po Slovane Bratislava, Dunajskej Strede a Spartaku Trnava vybojovala poslednú miestenku Žilina. Našim fanúšikom ďakujeme za podporu v dnešnom stretnutí ako aj v celej práve skončenej sezóne 2022/23.